• Doprava zadarmo nad 40 €

tipy na vianočný darček

Tipy na vianočný darček: tento rok nenakupujte v obchodoch, buďte kreatívni!

Tipy na vianočný darček: tento rok nenakupujte v obchodoch, buďte kreatívni!

Tipy na vianočný darček: tento rok nenakupujte v obchodoch, buďte kreatívni! 1024 683 SuperGreens®

Vianoce sa nezadržateľne blížia a pokiaľ sa nedokážete prinútiť k nákupu darčekov v preplnených obchodoch, alebo by ste radšej darovali niečo vlastnoručne pripravené, sme tu, aby sme vám pomohli! Tieto tipy na vianočný darček vám uľahčia prípravy na sviatky.

Doma vyrobenými vianočnými darčekmi nielenže ušetríte kopu peňazí, ale môžete využiť aj svoju kreativitu. Netreba sa obávať, nie je nutné babrať sa dlhé hodiny s ich prípravou, pomocou našich rád budete s darčekmi pre blízkych rýchlo hotoví. Samozrejme, bez tipov na darčeky nezostanú ani tí, ktorí nedisponujú potrebnou šikovnosťou a kreativitou.

Darček má mnoho pozitív

Predstavte si tváre vašich blízkych, keď zistia, že bez ohľadu na čas a námahu ste im darček pripravili vy osobne. DIY (skratka pre výraz do it yourself, urob si sám) má mnoho predností, môžete použiť hoci aj inak nepotrebné veci z domácnosti.

Domáce čokoládové bonbóny a medovníky, kozmetický produkt vyrobený z prírodných surovín, rukavice a šál vlastnoručne upletené, prípadne liečivá rastlina, alebo bylina vypestovaná v kvetináči, to všetko bude mať určite úspech.

Starej mame by sa pravdepodobne páčila „snehová guľa“, k výrobe ktorej budete potrebovať iba menšiu zaváraninový pohár, niekoľko umelých vianočných ozdôb, konfety a trblietky. Na spodok pohára nalepte malého plastového snehuliaka, alebo anjelika, prípadne vetvu z umelej borovice. Nasypte konfety, trblietky a naplňte vodou. Keď už sme pri zaváraninových pohároch, tu je ďalší super tip pre vás. Navrstvite do pohára rôzne olejnaté semienka, prípadne sušené ovocie a určite ním urobíte radosť niektorému z vašich príbuzných, ktorý obľubuje superpotraviny.

A teraz sa pozrime na ďalšie tipy na vianočný darček!

Prírodná kozmetika

Jednoduchý, ale prírodný peeling, ktorý čistí, olupuje a zjemňuje pokožku, môže ženám vašej rodiny priniesť veľkú radosť, nehovoriac o tom, aké ľahké je ho pripraviť. Zmiešajte pol šálky trstinového cukru s pol šálkou mletej kávy, pridajte rovnaké množstvo kokosového oleja a 10 kvapiek 100% esenciálneho oleja (ylang-ylang, citrónový, pomarančový, mandarinkový atď.). Namiesto kávy pokojne použite hoci aj mleté ľanové semienka, alebo mandle, kým kokosový olej môžete nahradiť olivovým, jojobovým olejom, alebo dokonca aj olejom z pšeničných klíčkov.

Ani výroba voňavého telového mlieka si nevyžaduje veľa námahy. Budete potrebovať nerafinované bambucké maslo, ktoré pokožku spevňuje, hydratuje a zmierňuje vrásky, a kokosový olej. Zmiešajte obidve prísady v pomere 50:50 (množstvo, koľko telového mlieka pripravíte, záleží iba na vás), následne pridajte prírodné esenciálne oleje (výborne sa hodí jazmínový, mandľový, levanduľový a ružový esenciálny olej). Telové mlieko môžete pripraviť aj bez kokosového oleja, avšak nerafinované bambucké maslo je trochu hrudkovité, preto sa odporúča pridávanie kokosového oleja.

Pokiaľ obľubujete make-up, šminky (líčidlá), možnosti sú nekonečné. Nech už je reč o antiperspirante, mydlách, šampónoch, pleťových krémoch, všetky tieto je možné pripraviť aj doma. Vyhľadajte si recepty na internete, stránok súvisiacich s touto témou je skutočne veľa. Rovnako môžete nájsť aj mnoho ďalších tipov na vianočné darčeky.

Dezerty

Aj keď je výroba bonbónov pre mnohých výzvou, pečenie medovníkov by nemal byť až taký veľký problém. Medovníkové figúrky vyzdobte cukrovou polevou s potravinárskym farbivom a vložte do peknej vianočnej darčekovej krabice. Priprava muffinov je o niečo jednoduchšia, ale môžete sa smelo pustiť aj do pusiniek. Medovníky a pusinky vydržia dlho, takže pokiaľ z nich náhodou ostane, vaše úsilie bude mať úspech aj na silvestrovskej oslave.

Na prvý pohľad môže príprava čokolády znieť strašidelne, ale nejde o žiadne diabolské kúzla. Dnes už existuje veľa vopred vyrobených foriem, ale napríklad výborne poslúži aj nádoba na ľad do mrazničky. Na internete možno nájsť obrovské množstvo receptov na čokoládu. Našim obľúbeným receptom je čokoláda s levanduľou a sušeným pomarančom. V podstate môžete masu ochutiť čímkoľvek, pokaziť ju je naozaj ťažké. Čokolády zabaľte do farebného staniolového papiera, skladujte na chladnom mieste, aby ste odolali pokušeniu a aby ste ju ani náhodou nezjedli do Vianoc!

Nie je problém zvoliť jednoduchšie riešenie. Nebojte sa kúpiť nejaké vopred pripravené sladkosti, ale vytvorte si vlastnú darčekovú krabičku. Na tento účel si môžete vybrať z množstva zábavných vianočných baliacich papierov, stačí nimi zabaliť krabicu od bonbónov, alebo akúkoľvek krabicu, ktorú nájdete doma.

Pokiaľ by ste predsa len radšej nakupovali

Nedostali ste do vienka zručnosť a kreativitu? Ste zaneprázdnení, alebo iba patríte do skupiny tých pohodlnejších? Nedá sa nič robiť, predsa len treba niečo kúpiť! Tu je niekoľko tipov na vianočné darčeky aj pre túto skupinu!

Pokiaľ sa nechcete zadĺžiť, jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré musíte dohliadať pri nákupe vianočných darčekov, je dodržať stanovený rozpočet. Navrhnúť rozpočet možno nie je tak zábavné, najmä v období sviatkov, ale považujte ho za tvorivú výzvu. Pri zostavovaní rozpočtu zvážte očakávania a záľuby členov rodiny, zadovážte pre nich niečo, čo môžu použiť v rámci svojich záľub. Skvelý nápad pre babičku, ktorá rada a krásne pletie, háčkuje oblečenie, sú kvalitné ihlice, alebo súprava skrutkovačov pre otca, ktorý rád majstruje vo voľnom čase. Prekvapte svoju mamičku, ktorá vášnivo rada pečie, zábavnou zásterou s osobným nápisom, alebo vlastnou fotkou. Kúpte pekný hrnček pre sestru, navrhnite na hrnček zábavný text, alebo nechajte naň urobiť jej fotku, prípadne fotku domáceho maznáčika. Možností je skutočne veľa a na mnohých miestach je už možné nechať vytlačiť text, fotku na textil a hrnčeky.

Plánovací kalendár

Diár na nasledovný rok je skvelým darčekom pre priateľku, krásny romantický fotorámik s vašou fotkou pre vašu lásku (prípadne vašou spoločnou fotkou). Pokiaľ chcete prekvapiť milú susedu, pretože sa počas vašej neprítomnosti svedomite stará o vaše kvety, či mačku, kúpte je pekný kvet v črepníku, alebo čokoládové mačacie jazýčky. Mladší brat sa pre zmenu isto poteší kvalitným trendovým slúchadlám (pretože týchto nie je nikdy dosť).

Samotné balenie vianočných darčekov je v dnešnej dobe priam umenie, ale zvolením peknej darčekovej tašky sa tomuto úkonu hravo vyhnete.

Na záver jedna veselá príhoda. Stane sa, že niekto dostane darček, ktorý ho veľmi nepoteší, alebo z neho dostal niekoľko kusov od rôznych ľudí. Takou je napríklad čokoláda či bonboniera z obchodu. Stalo sa, že niekto daroval bonbonieru pod stromček a neskôr sa mu táto vrátila pri inej príležitosti. Dotyčný si totiž nepamätal, kedy a od koho ju dostal a odložil si ju na neskôr, v prípade potreby darčeka pre niekoho. Bohužiaľ, bonboniera sa dostala naspäť k pôvodnému majiteľovi…

Dobrá rada!

Nezabudnite! Čas sú peniaze! Čas a energia, ktoré venujete príprave darčekov má oveľa väčšiu hodnotu, ako prehnane drahá vec z obchodu.