• Doprava zadarmo nad 40 €

Kvalita & Záruka

Kvalita & Záruka

Základ nášho obchodu: drobní pestovatelia

DrNatura-SuperGreens kladie veľký dôraz na význam superpotravín. Je naším presvedčením, že prostredníctvom potravín sa človek dostáva do priameho kontaktu s matkou prírodou, ktorá nám poskytuje domov, šaty a výživu. Za to všetko sa jej môžeme odvďačiť podporou fariem na miestnej, regionálnej aj globálnej úrovni. Obchodný reťazec „Z farmy na trh“ zabezpečuje organické, zdravé a trvanlivé suroviny pre našich spotrebiteľov.

DrNatura-SuperGreens je zakladateľom rodiny produktov Green Symbol®. Uzavreli sme spojenectvo s najlepšími pestovateľmi pšenice, jačmeňa, lucerny, ovsa. Vďaka tomu prebieha žatva obilnín chudobných na glutén vo vrcholovom štádiu ich vývoja a pod mimoriadnou kontrolou, následne sú sušené pri nízkych teplotách v záujme zachovania enzymatických činností.

 

Čo je to vlastne superpotravina?

DrNatura-SuperGreens ponúka organické surové potraviny a superpotraviny v bio kvalite. Sú to čisté prírodné produkty pripravené z rozmanitých obilnín, rastlín, rias, semien, bobúľ, ovocia a zeleniny. Neobsahujú chemické látky, postrekové látky, farbivá, arómy, konzervačné látky ani žiadne iné syntetické alebo umelé prídavné látky.

Sú bohaté na nevyhnutné výživné látky a fytoživiny, ďalej na potravinovú vlákninu, omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, bielkoviny, vitamíny, minerálne látky, esenciálne aminokyseliny, enzýmy, chlorofyl, ako aj antioxidanty.

Najdôležitejšia vlastnosť surovej potraviny je, že pri svojej príprave sa zahrieva nanajvýš na telesnú teplotu (max. 40 °C). Vďaka tejto metóde ostanú všetky jej nenahraditeľné komponenty neporušené a bezo zvyšku sa vstrebú do organizmu. Takéto surové potraviny a superpotraviny zosobňujú vyžarujúcu životnú silu.

Aby sa tieto blahodarné účinky dostali ku každému, The Alcaline Company ponúka najznámejšie a najpoužívanejšie superpotraviny vo forme prášku alebo semien. Všetky produkty sú vyrobené zo surovín výnimočnej kvality a sú organického pôvodu. Z tohto dôvodu sú superpotraviny rovnako dobré pre ľudstvo aj pre Zem. Kúpou superpotravín podporujeme drobných pestovateľov a pričiňujeme sa o zachovanie biohospodárstiev. A čo je ešte dôležitejšie, blahodarné účinky superpotravín sú určené každému bez rozdielu.

Výroba superpotravín

Všetky naše produkty vznikajú svedomitou ručnou výrobou, pri zachovaní najprísnejších predpisov, v špeciálne na tento účel postavených spracovateľských závodoch. Produkty DrNatura-SuperGreens sú každý deň čerstvo pripravované, naši spotrebitelia sa dostanú k baleným produktom najneskôr v priebehu niekoľkých týždňov po výrobe.

 

Osvedčenia a overenia

Naše produkty boli uznané poprednými odbornými ústavmi – Kontrola organickosti, Úrad kontroly kvality, Bez GMO projekt – ako organické a bez GMO. Navštívte našu stránku Osvedčenia, kde nájdete kompletný zoznam produktov s osvedčením.

Ďalšia ochrana kvality

Po výbere pestovateľa sa surovina dostane k výrobcovi, kde ju dôkladne skontrolujú: príde rad aj na prísnu COA kontrolu. COA je testovanie, ktoré vyhovuje požiadavkám organizácie verejného zdravotníctva EÚ, zamerané na mikrobiologické organizmy (kvasinky, E. coli, salmonelu a baktérie, plesne a iné huby) a na ťažké kovy (arzén, olovo, ortuť, hliník atď.).

Čo znamená GMP?

GMP je skratka anglického Good Manufacturing Practice (Správna výrobná prax). Ide o výrobný a kontrolný proces, ktorý zaručuje kvalitu výrobkov. V Spojených štátoch za predpisy GMP zodpovedá Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA).

Nižšie uvádzame jeden z predpisov GMP, ktorý sa vzťahuje na suroviny a výrobu:

1. Suroviny

Kritériá:

a. Suroviny a baliace materiály je nutné vhodne skladovať a vhodne s nimi manipulovať, dohliadajúc na to, aby sa nepomiešali, aby boli chránené pred mikroorganizmami a inými chemikáliami, aby neboli vystavené vplyvu tepla, chladu, slnka a pary.

b. Zásobníky surovín musia byť uzatvorené, vrecúškové a škatuľkové produkty nesmú byť uskladnené na zemi.

c. Zásobníky surovín musia byť vhodne označené štítkami a na štítku musí byť uvedené pomenovanie, identifikačné číslo a kontrolný stav.

d. Zo surovín je nutné odobrať vzorky a testovať/kontrolovať ich počas výroby s cieľom zbavenia ich prachu, mikroorganizmov a iných cudzích látok, ako aj v záujme vylúčenia možnosti falšovania konečných produktov. So zvláštnym ohľadom na látky zvieracieho a rastlinného pôvodu a na tie kozmetické látky, ktoré sú v spojení so studeným výrobným procesom.

e. S látkami, ktoré nezodpovedajú očakávaným požiadavkám, je nutné vhodne narábať, a zabrániť tomu, aby boli použité v kozmetickom priemysle.