• Doprava zadarmo nad 40 €

Jarný detox preto môže pomôcť zbaviť telo toxínov alebo ich následkov, aby sa posilnil imunitný systém a prečistila krv. To môže viesť k lepšiemu vstrebávaniu živín a zdravotným benefitom.

Nový začiatok: Jarný detox

Nový začiatok: Jarný detox

Nový začiatok: Jarný detox 955 635 SuperGreens®

Zdá sa, že na jar je všetko možné. Je to obdobie nádeje, sviežeho života a nových začiatkov. Je to tiež ideálny čas obrátiť čerstvý list a začať s detoxikačným plánom! Počas zimných mesiacov to možno niektorí z nás preháňali jedlom a pitím. Možno sme nechali náš cvičebný program skĺznuť, uviazli sme v uzavretých budovách alebo sme sa nechali strhnúť reťazou nepríjemných prechladnutí. Nech už je dôvod akýkoľvek, na začiatku jari sa relatívne málo z nás cíti úplne najlepšie. Detoxikácia – Jarný detox teraz môže všetko zmeniť a pomôcť vám dostať sa do perfektnej formy na budúci rok.

Na energetickej a ezoterickej úrovni je jar ideálnym obdobím na očistu. V čínskom systéme je jar spojená s prvkom Dreva, ktorý nás nabáda skúšať nové veci, nastavovať nový smer, hľadať nové spôsoby, odhodlať sa k činom. Je to otvorený, energický a nadšený pocit, takže aj keď ste nikdy predtým nedetoxikovali, môže to byť ideálny čas a ideálny spôsob, ako sa rýchlo začať cítiť lepšie.

Jarný detox

Rušný každodenný život, problémy, nepravidelné stravovanie a chronická imobilizácia, to všetko sú faktory, ktoré zvyšujú hladinu stresu, ktorý je zase hlavným predpokladom chorôb. Vzniká tak začarovaný kruh a my si to neuvedomujeme, keď sme v našom pracovnom prostredí. Blížiace sa obdobie plaviek a výmena šatníka často vedú k panike pred zrkadlom – skôr tesné nohavice, bruško a iné podobné pocity, z ktorých sme nešťastní. Predstavím vám detoxikačné rady pre tých, ktorí sa chcú rýchlo a jednoducho dostať do formy na leto a na pláž. Je správne, že nejde len o zoštíhlenie, ale aj o prirodzenú očistu tela od toxínov nahromadených v zime. Tieto režimy stimulujú energetické hladiny a je ľahké ich dodržiavať.

Ktorékoľvek z nižšie uvedených ochorení môže naznačovať nahromadenie toxínov a potrebu jarného detoxu:

Vždy sa cítite unavený (nielen jarná únava), málo energie, vyčerpanie, PMS, poruchy trávenia, zápcha, nadváha, nadmerný hlien, nespavosť, depresia, stres, lámavé nechty, zápach z úst, alergie, bolesti kĺbov, bolesti hlavy, kožné problémy, zlá pamäť, nízka sexuálna túžba, zlá funkcia imunity; t.j. časté prechladnutia/chrípka/opary, candida, nadúvanie, podráždenosť, rednutie vlasov, akné.

Jarný detox preto môže pomôcť zbaviť telo toxínov alebo ich následkov, aby sa posilnil imunitný systém a prečistila krv. To môže viesť k lepšiemu vstrebávaniu živín a zdravotným benefitom.

Výhody jarného detoxu

– Hojnosť trvalejšej energie počas dňa

– Lepší spánok

– Ľahšie vstávanie

– Veselšia nálada

– Čistejšia hlava

– Čistejšia pleť

– Vyššia sexuálna túžba

– Ľahší pocit v črevách

– Rýchlejšie trávenie

– Strata váhy

– Zvýšená sila vôle

– Hlbšie pochopenie vášho vzťahu k telu, jedlu a hladu

– Zvýšený pocit chuti

– Silnejší imunitný systém

– Rýchlejší metabolizmus

– Menej chuti na cukor

– Znížená chuť do jedla

Prečo Detox?

Niektorí kritici tvrdia, že detoxikácia jednoducho nie je potrebná, že naše telá sú navrhnuté tak, aby sa detoxikovali úplne prirodzene samé. Aj keď to nepochybne platí v ideálnom svete, žiaľ, nežijeme v tomto ideálnom svete. V skutočnosti je náš moderný svet neuveriteľne toxický. Pravidelne nás napáda znečistenie vo vzduchu, v našich domovoch, v potravinách, ktoré jeme, a v oblečení, ktoré nosíme. Naše hospodárske zvieratá sú liečené liekmi; naše plodiny sú postrekované silnými pesticídmi a fungicídmi, z ktorých mnohé majú nepríjemné vedľajšie účinky.

Akonáhle sa začnete učiť o toxínoch, je ľahké byť trochu ohromený: Áno! Toxíny, toxíny, a ďalšie toxíny! Niet pochýb o tom, že je to znepokojujúca situácia – ale neprepadajte panike. Uvedomte si a akceptujte, že je nemožné a nepraktické vyhnúť sa každému jednému toxínu. Urobte, čo môžete, aby ste sa vyhli najhoršiemu, a potom sa zamerajte na vybudovanie prirodzenej obranyschopnosti vášho tela: silný, dobre fungujúci imunitný systém, dobrý obeh a silný eliminačný systém. Tieto spojené sily si dokážu vhodne poradiť s väčšinou odporcov.

Ako detoxikovať

Existuje mnoho rôznych spôsobov pre jarnú detoxikáciu. Avšak tu máte všeobecné rady:

 • Úplne vylúčte zo svojho jedálnička: alkohol; kofeín (čaj, káva, sóda atď.); mliečne výrobky; pšenica; červené mäso (vrátane šunky, klobásy atď.); hotové jedlá, spracované, „nezdravé“ a „rýchle“ jedlá (vrátane hotových jedál); cukor a sladené nápoje. Neprepadajte panike – stále (prekvapivo) máte veľký výber dobrého jedla.
 • Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Pripravte si čerstvé polievky, šaláty, jarné prívarky a praženicu. Ovocné a zeleninové šťavy, najmä cvikla, brokolica a zeler, sú ideálne na detoxikáciu a doplnenie vitamínov, preto sa snažte odšťavovať si vlastné, kedykoľvek je to možné. Ak môžete, vyberte si organické produkty (na odstránenie pesticídov a iných chemikálií). Vo svojom varení používajte iba obmedzené množstvo morskej soli; prírodné bylinky a koreniny sú v poriadku, ale vyhnite sa komerčným koreninovým zmesiam, ktoré môžu obsahovať sodík a iné chuťové prísady. Dbajte na pitný režim.

Deň môžete začať jednoducho s

 • Pohár alebo 2 teplej vody s citrónovou šťavou a následne
 • Zelené smoothie alebo
 • Chia puding
 • Pohánková kaša
 • Celozrnný chlieb alebo ryžové krekry s avokádom, paradajkami, hummusom, uhorkou

Na obed

 • Jednoduchý zeleninový šalát
 • Polievka

Občerstviť sa

 • Orechy a semená
 • Ovocie
 • Smoothies alebo džúsy

Na večeru si doprajte rôzne jedlá

 • Pečená zelenina
 • Šaláty
 • zemiaky a karí
 • Pohánka, cícer, fazuľa a dusená zelenina

Doprajte si veľa spánku, skoro do postele

Keď sa zbavíte toxínov a zbavíte sa zlých návykov, môžete sa spočiatku cítiť obzvlášť vyčerpaní. Ale nebojte sa, skôr než sa to zlepší, bude to horšie a do 2. alebo 3. týždňa vášho jarného detoxu určite pocítite, že vaša energia stúpa a budete hlbšie spať a ľahšie sa prebúdzať.

 Relaxujte a meditujte, robte jogu

Vďaka tomu budete v spojení so svojím telom a podporíte detoxikačný proces. Zapojte sa do dennej hodiny meditácie naživo, aby ste sa mohli sústrediť. Choďte na hodinu jogy aspoň trikrát týždenne, ale možno skúste niečo hlboko výživné, ako je jin alebo regenerácia. Ak trpíte miernym vyčerpaním z jarnej detoxikácie, potom vám tieto pomalšie a hlbšie praktiky pomôžu cítiť sa na ceste skutočne postarané.

Kto by nemal podstúpiť detox?

Tehotné a dojčiace ženy, ľudia s chronickými ochoreniami ako je anémia, obličkové a autoimunitné poruchy, problémy so štítnou žľazou, cukrovka a genetické poruchy by sa mali pred začatím detoxikačného programu poradiť s lekárom.

A výsledok?

 1. Obnovená schopnosť vyrovnať sa so stresom

Alkohol, cukor, rafinované potraviny a kofeín prispievajú k únave a zápalu nadobličiek. Keď tieto stimulanty vylúčime z našej stravy, nadobličky a imunitný systém dostanú toľko potrebnú prestávku a reštart. Zápal sa zmierni a telo sa uvoľní. Množstvo živín z čerstvých bio štiav a zelených smoothies má spolu s hlbokým meditačným dýchaním výživný a liečivý účinok na nadobličky. Zdravé nadobličky pomáhajú telu a mysli vyrovnať sa s každodenným stresom bez toho, aby boli preťažené.

 1. Emocionálne uvoľnenie

Keď vaše telo uvoľňuje toxíny, začína uvoľňovať aj vrstvy emócií. Očista je o tom, ako sa dostať k týmto hlboko zakoreneným toxínom a vyplaviť ich z vášho systému. Niektoré toxické pocity, ako je úzkosť, hnev a strach, môžu vyplávať na povrch, čo vám dáva šancu vysporiadať sa s hlboko zakorenenou bolesťou. Emócie, ktoré sú uložené v tele, sa môžu začať prejavovať do fyzického tela bolesťami, vytvárajúc stagnáciu pečene, depresie a iné vážne choroby. Cvičenie jemných jogových ásan, najmä ťavích, child póz a otváračov bokov, umožňuje telu uvoľniť tieto emócie. Spojenie s prírodou, najmä s mocnými vodnými útvarmi, ako sú oceány a vodopády, má úžasné emocionálne liečivé vlastnosti. Hlboké meditatívne dýchanie a písanie do denníka môže pomôcť začať proces liečenia.

 1. Realizácia alebo kreativita

Keď jeme stravu, ktorá má liečivé vlastnosti a znižuje záťaž na naše telo, vytvárame v našej mysli a tele miesto pre iné veci. Dochádza k prečisteniu, vyčisteniu, a to dáva priestor vašej mysli, aby bola jasnejšia a sústredenejšia. Začnú prúdiť nové myšlienky a problém alebo situáciu možno pochopiť z novej a hlbšej perspektívy. Toto môže byť ideálny čas na vytvorenie nástenky vízií a hlbokého premýšľania.

 1. Zvýšte svoju vibračnú frekvenciu

Ste to, čo jete, a keď si naložíte celé jedlo bohaté na organické enzýmy, ktoré má vysokú frekvenciu vibrácií, stanete sa tiež viac naladení na vyššie vibrácie. Čím kratší je čas zo záhrady, viniča alebo stromu k stolu – tým vyššia je životná sila obsiahnutá v jedle. Keď naše telá prijímajú vysokovibračnú energiu z čerstvých prírodných rastlinných potravín, asimiluje túto energiu do celého nášho tela, čo následne zvyšuje našu vibračnú frekvenciu. Čím viac sa spájate s prírodou a jedlom, tým viac sa približujete k svojej skutočnej podstate.

 1. Rozšírené vedomie

Jarný detox – Pôsobenie očisty a prečistenia organizmu pomáha uvoľniť stagnáciu a vytvára priestor pre oživenú, ľahko prúdiacu energiu. Mnoho ľudí sa po mnoho storočí detoxikovalo alebo častejšie postilo o vode alebo šťavách, aby sa cítili živšie, bdelejšie a vedomejšie. Cvičenie jemnej jogy, hlboké dýchanie, prechádzky v prírode a praktizovanie pokoja alebo meditácie, to všetko prispieva k tomu, že pomáha telu uvoľňovať toxickú energiu a vytvára priestor na spojenie so sebou samým.

https://www.thehealthcoach.com/blog/ready-for-a-spring-detox/

https://www.opencolleges.edu.au/careers/blog/healthy-nutritional-guide-spring-detox-cleansing