• Doprava zadarmo nad 40 €

Koreň maca: Staroveká superpotravina

Koreň maca: Staroveká superpotravina

Koreň maca: Staroveká superpotravina 600 400 SuperGreens®

Koreň maca, známa aj ako žerucha peruánska patrí do čelade kapustovitých rastlín, podobne brokolica, alebo iné druhy kapusty. Táto výnimočná rastlina sa pestuje v pohorí Ánd v Peru, kde sa ľahko prispôsobila tunajším nepriaznivým klimatickým podmienkam. Pre svoje vynikajúce liečivé účinky bola neoddeliteľnou súčasťou stravy tamojších domorodcov už niekoľko tisíc rokov.
Našťastie je známa už aj našich končinách, preto je načase, aby ste túto zázračnú superpotravinu, ktorá Vám so svojimi širokospektrálnymi účinkami môže pomôcť žiť zdravšie, lepšie spoznali aj Vy!

Je bohatým zdrojom živín

Maca, ktorý sa vo všeobecnosti nachádza vo forme prášku, je bohatý na uhľohydráty a predstavuje významný zdroj bielkovín. Vyznačuje sa nízkym obsahom tuku a vysokým obsahom vlákniny. Obsahuje značné množstvo vitamínu B12, B2, vitamínu C a E, ďalej vápnik, železo, horčík, zinok, draslík a meď. V pochmúrnom jesennom období je pravou vitamínovou a energetickou bombou pomocou ktorej dokážeme ľahšie zvládnuť každodenné povinnosti a čeliť prípadným ťažkostiam.

Zázračný prostriedok, ktorý Vám zlepší náladu a dodá energiu

Tí, ktorým sa koreň maca stal každodennou súčasťou stravovania, sú okrem mnohých štúdií aj sami svedkami jej pozitívnych účinkov – cítia sa omnoho vitálnejšie a energickejšie. V porovnaní s kofeínom koreň Maca nemá žiadne také vedľajšie účinky, ktoré by mohli spôsobiť nervozitu alebo trasenie sa, stavy, ktoré sa môžu vyskytnúť napríklad po vypití väčšieho množstva nápojov obsahujúcich kofeín. Pozitívny účinok koreňa Maca ešte nie je úplne objasnený, je však pravdepodobné, že je spôsobený jeho schopnosťou podporovať funkciu nadobličiek a regulovať hladinu glukózy v krvi.
Klinické štúdie dokazujú, že dokáže zmierniť depresiu a klinické príznaky stresu, ktoré sa preukázali najma u žien po menopauze, zároveň pomáha aj pri prekonaní iných problémov.

Záchranca sexuálneho zdravia mužov i žien

Jej účinok zvyšujúci libido objavili už domorodci žijúci v Andách a koreň maca používali ako prírodné afrodiziakum. Dokáže nielen zlepšiť depresiu a navodiť celkovú pohodu v období postmenopauzy, ale môže tiež zvýšiť sexuálnu túžbu. Túto jej vlastnosť môžu spozorovať ženy pravidelne konzumujúce koreň Maca, bez ohľadu na vek. Tým, že reguluje hladinu estrogénu a hormónov, podporuje činnosť endokrinného systému, zvyšuje funkciu nadobličiek a hypofýzy, pomáha zlepšiť libido a podporuje plodnosť. U mužov zvyšuje hladinu testosterónu, zároveň zvyšuje aj počet a pohyblivosť spermií a tak prispieva k podpore plodnosti.

Prirodzené riešenie

Ak ste teraz už zvedaví, v akej forme môžete nájsť tento prírodný všeliek, napíšem Vám teraz niekoľko riadkov aj o tom. Tento bio maca prášok môže byť efektívnym a zdravie podporujúcim doplnkom výživy aj vo Vašom živote. Pretože je úplne organický, obsahuje vápnik, železo a vyššie uvedené minerálne látky a vitamíny v čistej prirodzenej forme. K očakávanému pozitívnemu efektu postačí len 1,5 až 3 gramy. Doprajte si denne 1-2 čajovej lyžičky prášku Maca a zmenu pocítite aj Vy!

Zdroj:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928177
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614576
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28811221
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4569766
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18784609
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24931003
https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-maca-root#section6

  • Bio Maca prášok