• Doprava zadarmo nad 40 €

Supergreens

Účinky superpotravín | Prečo sú SuperGreens superpotraviny jedinečné?

Stále častejšie sa hovorí o tom, že konzumáciou superpotravín môže byť náš život zdravší a dlhší. Ale čo sú to superpotraviny, a prečo je dobré vybrať si ich spomedzi plnohodnotných produktov DrNatura Supergreens.

Zdravá výživa je základom prevencie vzniku rôznych ochorení. Zároveň však pomáha aj v tom, aby sme už vzniknuté ťažkosti odstránili, alebo ich aspoň zmiernili. Keď budeme konzumovať vhodné potraviny, s veľkou pravdepodobnosťou sa vyhneme obezite, budeme sa všeobecne cítiť lepšie, dlhšie si zachováme svoju duševnú a fyzickú aktivitu, zjednodušene – náš život bude vyrovnanejší. K tomuto prispievajú superpotraviny, pomocou ktorých bude zmena životosprávy ešte účinnejšia: rýchlo a takmer okamžite zlepšia kvalitu nášho života.

Prečo superpotraviny?

Pri prvom počutí slova „superpotraviny“ sa môže zdať, že ide o nejaké nedostupné, futuristické potraviny, ktoré si môžu dovoliť iba tí najbohatší. Našťastie, o tomto vôbec nie je reč: superpotraviny, alebo inak nazývané aj superjedlá (po anglicky superfood) sú všetky také prírodné potraviny, ktoré vo vysokej koncentrácii obsahujú rozmanité druhy živín vo svojej prírodnej forme, ktoré sú pre ľudský organizmus nevyhnutné. Patria sem okrem iného minerálne látky, vitamíny, stopové prvky, enzýmy, esenciálne aminokyseliny, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny.

Práve preto sú superpotraviny ideálnym základom zdravej diéty, lebo potrebné živiny je najľahšie dopriať organizmu práve pomocou nich. Ďalšou výhodou superpotravín je, že väčšinou nie je potrebné skonzumovať z nich veľké množstvo k tomu, aby mohli svoj blahodarný účinok naplno vyvinúť, alebo aby udržali potrebnú hladinu živín.

Medzi superpotraviny patria v prvom rade strukoviny, zelená listová zeleniny, citrusy a ovocie červenej farby, ďalej riasy (spirulina, chlorela), huby (napr. shiitake, lingzhi), ryby (losos), celozrnné obilniny, olejnaté semienka. Za superpotraviny sa kvalifikujú aj koreniny, byliny.

SuperGreens: optimálne riešenie

Konzumáciou superpotravín sa môžeme ľahko dostať k živinám, ktoré zabezpečujú celkový dobrý zdravotný stav. Môže sa však stať, že nemáme k dispozícii dostatok potrebných superpotravín: napríklad jednoducho preto, lebo práve  nie je ich sezóna, alebo aj preto, lebo skutočne účinné (bio) produkty bez chemikálií je všeobecne ťažké „zohnať“. Síce zo superpotravín naozaj stačí skonzumovať menšie množstvo na prijatie predpísanej potrebnej dennej dávky živín, môže sa však stať, že ani z nich nepostačí pár kúskov, alebo množstvo maličkého tanierika. Nezabudnime spomenúť ani to, že kvôli ich chuti alebo konzistencii nie všetky zaberajú prvé miesta v rebríčku popularity, stačí si spomenúť na inak veľmi zdravý kel alebo riasy.

Ale ani v týchto prípadoch si nemusíme superpotraviny odriekať, veď máme k dispozícii produkty DrNatura Supergreens: výťažky a melivá prémiovej kvality sa vyrábajú z najkvalitnejších surovín, preto si zachovali všetky blahodarné účinky čerstvých superpotravín.

Výhody produktov  SuperGreens:

  • Výrobky prémiovej kvality.
  • Vyrábajú sa z najkvalitnejších surovín.
  • Účinné látky čerstvých superpotravín obsahujú v koncentrovanej forme.
  • Majú výnimočný obsah živín.
  • Ich použitie je jednoduché.

Všetky produkty SuperGreens sú plnohodnotné potraviny. Vyrábajú sa najmodernejšími metódami, čo je zárukou toho, že všetky doplnky stravy obsahujú rovnaké množstvo zložiek, ako superpotravina, z ktorej je vyrobená. Koncentrácia živín v produktoch DrNatura SuperGreens je mimoriadne vysoká, preto z nich stačí užiť malé množstvo.