• Doprava zadarmo nad 40 €

alergia

Keď alergia útočí, pomoc existuje!

Keď alergia útočí, pomoc existuje!

Keď alergia útočí, pomoc existuje! 1024 747 SuperGreens®

Alergia sa považuje v dnešnej dobe za nezastaviteľné civilizačné ochorenie, najčastejšie postihujúce obyvateľov miest. Pokiaľ aj my patríme medzi nich, nie je potrebné trápiť sa, pokiaľ produkuje alergia príznaky, často aj pomerne nepríjemné. Rovnako nie je nutné užívať za každú cenu lieky. Pomocou prírodných metód sa príznakov alergie môžeme zbaviť omnoho ľahšie.

Alergia je v podstate prehnaná reakcia organizmu na istý druh látok, ktoré nazývame alergény. Medzi tieto zaraďujeme peľ, spóry húb, srsť zvierat, prachové roztoče, niektoré potraviny, chemikálie, potravinové prídavné látky, lieky, kovy, atď. Nie každý druh alergie je možné liečiť prírodnými metódami, niektoré však áno.

Najčastejšie príznaky alergie

Peľová alergia strpčuje život mnohým od jari do jesene. Rôzny trávnatý porast totiž kvitne práve v tomto období. Počet rastlín, vyvolávajúcich peľovú alergiu, je pomerne vysoký. Nejde o omyl, za vznik peľovej alergie môže byť zodpovedných aj niekoľko tisíc druhov rastlín.

V dnešnom, možno povedať nezdravom svete je počet jedál spôsobujúcich alergiu takmer nekonečný. Počet osôb, ktorých trápi alergia na potraviny, rastie čoraz viac, vďaka používaniu rôznych syntetických, textúrne upravených látok v potravinárskom priemysle. Samozrejme, nielen prídavné látky sú zodpovedné za vznik potravinovej alergie, na príčine môžu byť aj mliečne výrobky a obiloviny. Smelo môžeme vyhlásiť, že čím dlhšia je doba spotreby daného jedla, o to viac prídavných látok obsahuje. Tieto látky však naše telo vôbec nepotrebuje. Sú to látky prevažne chemické, ktoré môžu v mnohých prípadoch vyvolať život ohrozujúcu alergiu na prídavné látky.

V našich domovoch sa veľmi často môžu objaviť prachové roztoče, ktorých zbaviť sa je prakticky nemožné. Voľným okom nie sú viditeľné, avšak pokiaľ kýchame, pociťujeme svrbenie, kašleme a svrbia nás aj oči, pravdepodobne sme alergickí na jednu z bielkovín, ktorá sa nachádza vo výkaloch týchto roztočov a je príčinou alergie na prachové roztoče.      

Ani alergiu na mačaciu srsť nespôsobuje kožuštek nášho domáceho miláčika, ale bielkovina, ktorá sa nachádza v slinách, resp. v moči zvieraťa, a ktorá sa na jeho srsť dostane pri umývaní sa. Túto bielkovinu nazývame Fel d1.

Príznaky alergie

Príznaky alergie sú rôznorodé, závisia samozrejme od toho, čo je príčinou alergie, a môžu sa objaviť v dýchacích cestách, alebo v tráviacom trakte. Veľmi častým príznakom je kýchanie, začervenanie pokožky, žihľavka, ekzém, pálenie v očiach, únava, v prípade príznakov v tráviacom trakte to môže byť nadúvanie, hnačka, žalúdočné kŕče, nutkanie na zvracanie, zvracanie, závrate. Vo vážnych prípadoch sa môže objaviť anafylaktický šok, ktorý sa prejavuje pri alergii na arašídy, resp. po uštipnutí osou, alebo včelou.

Liečba alergie prírodne

Proti peľovej alergii je takmer nemožné ubrániť sa, iba ak by sme používali rúško na tvár, prípadne sa pohybovali v ochrannom oblečení, pretože peľové zrnká sa uchytia všade. Ďalšou možnosťou je častá sprcha a umývanie vlasov. Bohužiaľ ani potravinová alergia a alergia na prídavné látky sa nedá liečiť medikamentóznou formou. Najlepšou metódou je jednoducho vyhýbať sa potravinám, ktoré spôsobujú alergiu. Proti chemickým látkam, ktoré spôsobujú ekzém a kožné problémy sa môžeme brániť iba tak, že sa im jednoducho budeme vyhýbať, rovnako to platí aj v prípade alergie na kovy – nenosme dráždivé kovy (hodinky, šperky atď.).

Proti prachovým roztočom nám nepomôže nič iné, ako časté upratovanie, a hoci by to veľmi a mnohým pomohlo, prípravok pre mačky, blokujúci Fel d1 bielkovinu, ešte neuviedli na trh.

Serrapeptáza môže pomôcť

Dobrou správou však je, že časť príznakov alergie – hlavne týkajúcich sa dýchacích ciest – môžeme zmierniť užívaním enzýmu serrapeptáza. Čo presne máme na mysli? Serrapeptáza je enzým štiepiaci bielkoviny, ktorý je produkovaný baktériou Serratia E-15, enzým je pripravovaný v laboratórnych podmienkach. Je síce pravda, že v dnešnej dobe si môžeme vyberať spom edzi mnohých prípravkov na liečbu príznakov alergie, ich užívanie dlhodobo sa však nedoporučuje. Oplatí sa radšej, samozrejme po konzultácii s ošetrujúcim lekárom, presmerovať svoju pozornosť na prírodné riešenia.

EliXir Serrapeptase Ultra nám môže poskytnúť účinnú pomoc hlavne v prípade peľovej alergie, alergie na mačaciu srsť, alebo prachové roztoče. Oproti synteticky pripraveným produktom, dostupným v lekárňach, je serrapeptáza prírodného pôvodu, odbúra tkanivové tekutiny a je je schopná skvapalniť hlieny nahromadené  v dýchacích cestách, ktoré sa tak ľahšie dostanú von. Veľmi dobre môže poslúžiť aj v prípade zmiernenia alergického zápalu sliznice. Oproti bežným protizápalovým prostriedkom má jednu veľkú prednosť: neoslabuje imunitný systém. Serrapeptáza zmierňuje “tečúci nos”, účinne riedi hlieny, zmierňuje opuchy sliznice, navyše nemá škodlivé vedľajšie účinky.

Ste zvedaví, ako uľahčilo užívanie enzýmu serrapeptáza život mnohým ďalším osobám? Prečítajte si príbehy osôb, ktoré už tento zázračný enzým vyskúšali!

 

 

Zdroje:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Alergia

https://www.lifeextension.com/magazine/2003/9/report_aas/Page-01

  • EliXir

    EliXir