• Doprava zadarmo nad 40 €

alkalizácia

Alkalizácia doma: jednoduchšie, ako si myslíte

Alkalizácia doma: jednoduchšie, ako si myslíte

Alkalizácia doma: jednoduchšie, ako si myslíte 600 401 SuperGreens®

Ak sa necítime dobre, naše trávenie je zlé, naša koža je plná akné, bolia nás kĺby, je dobrá šanca, že naše telo sa okyslilo. V tomto prípade môže pomôcť k veľkému zlepšeniu nášho stavu okamžitá alkalizácia ku ktorej používajme výlučne prírodné zložky.

Jednou z podmienok zdravého fungovania nášho organizmu je rovnováha kyselinovej bázy. Ak tomu tak nie je, môže to mať mnoho nepríjemných následkov a dokonca môžu vzniknúť aj choroby.

Prečo sa okysľujeme?

Podľa mnohých je čoraz všeobecnejšie okysľovanie civilizovanou “chorobou”, ktorá je priamym dôsledkom moderného životného štýlu. Je založený na menej pohybu a na nedostatočnej výžive, konzumácii polotovarov a hotových jedál s veľkým množstvom prísad, ako sú alkohol, cukrové (osladené) sladkosti, sýtené nápoje a stres, tiež bohato prispievajú k rozpadu acidobázickej rovnováhy.

Aj zdravé potraviny môžu okyslovať

Aj keď z horeuvedených si možno myslíme, že okyslovať môžu iba nezdravé potraviny, žiaľ nie je to pravda. V skutočnosti mnoho zelenín, ovocia a korenín, ktoré sú vlastne bohaté na užitočné zložky, má takýto účinok. Najbežnejšie spotrebované okyslujúce prírodné potraviny, bez potreby úplnosti sú:

 • strukoviny (suchá fazuľa, šošovica, cícer), mäso, hnedá ryža, vajcia, tvaroh, biela múka, raž, ovsené vločky, syry, káva, čaj (okrem zeleného čaju), kakao, čučoriedky, slivky, jahody, sušené ovocie, lekvár, orech, slnečnicový olej, margarín, morské ryby, med, huby, kvasnice.

Naša strava by mala byť navrhnutá tak, aby podiel alkalizujúcich potravín (nápojov) bol približne 80 percent, ale v skutočnosti je to práve naopak.

  • Silno alkalické: spirulina riasy, chlorella riasy, jačmenná tráva, brokolica, uhorky, petržlen, väčšina klíčkov a výhonkov, špenát, karfiol, paprika, melón, citrón.
 • Mierne alkalické: citrusové plody (lime, grapefruit), Cayenne-korenie, jablko, melón, zrelé banány, repa, datľa, lesné plody, avokádo, hruška (sladká), marhuľa, hrozno (sladké), cvikla, kapusta, zeler, avokádo, cibuľa, šalát, zázvor, hlávkový šalát, paradajka, bazalka, tymián, majorán, škorica.

Príznaky okyslenia

Okyslenie je dlhotrvajúci proces, takže ani jeho príznaky sa nevyvinú ihneď, navyše sú tiež dosť bežné.

Vtedy sú sťažnosti výraznejšie, keď ideálna pH-hodnota organizmu je oveľa nižšia ako rovnovážna úroveň medzi 7,0-7,4 (napr. pH krvi je 7,35-7,45 ale žalúdok je oveľa kyslejší).

Ak zaznamenáte nasledujúce príznaky, máte dobrú šancu, že okyslenie už vzniklo:

 • únava,
 • poruchy spánku, časté pálenie v žalúdku,
 • opakovaný ekzém a akné,
 • časté zápaly,
 • bolesť hlavy,
 • tráviace problémy,
 • opakujúce sa plesňové infekcie,
 • polámané, nelesklé vlasy a nechty.

Žiaľ, horeuvedený zoznam ani zďaleka nie je úplný, pretože v dôsledku okyslenia ani fungovanie vnútorných orgánov nie je optimálne, čo môže spôsobiť ďalšie problémy. Navyše, zmena acidobázickej rovnováhy môže zvýšiť riziko niektorých ochorení. Bolesť kĺbov, vyššie uvedená seborrhea a ekzém, cukrovka, reflux, intenzívny zubný kaz, zvýšená osteoporóza a ochorenia spôsobené slabosťou imunitného systému môžu priamo súvisieť s okyslením.

Bezpečné riešenie pre alkalizujúca kúra

Keďže ani k okysleniu nedochádza rýchlo, nečakajte na okamžité výsledky od alkalizujúcej kúry. Zvlášť nie vtedy, keď sa to snažíme dosiahnuť bezpodmienečnou nutnou zmenou stravy. Pri správnej konzumácii alkalizujúcich potravín (nemôže to byť dostatočne zdôraznené, aby 80 percent našich potravín bolo alkalických), sa časom obnoví acidobázická rovnováha. Problémy môžeme mať vtedy, keď už existuje stupeň okyslenia, ktorý spôsobuje vážnejšie sťažnosti. V tomto prípade sa odporúča použiť kvalitné alkalizujúce potravinové doplnky. Na jednej strane sú mimoriadne účinné (pôsobia oveľa rýchlejšie ako jednoduchá zmena stravy) a na druhej strane neexistuje riziko, že by alkalizácia nebola úspešná, pretože nemáme radi jedlá slúžiace na tento účel.
Dobrá voľba je Green Symbol®, ktorý obsahuje správne proporcie a množstvo rastlinných zložiek s alkalickým a kyslým účinkom. Organický (bio) produkt, ktorý zaručuje vysokú kvalitu a nekontamináciu surovín.

Vďaka zloženiu toboliek proti žalúdočnej šťave sa alkalizujúce zložky dostanú do črevného systému neporušeného, z ktorého bez prekážky vstupujú do krvného obehu. Oplatí sa, popri užívaní Green Symbol®, absolvovať aj kúru na očistu čriev, čím môžeme zvýšiť absorpciu účinných látok podporujúcich zdravie.

Odkazy:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=alkaline+diet&cmd=correctspelling
https://www.healthline.com/nutrition/the-alkaline-diet-myth#section7
http://www.acidalkalinediet.net/alkaline-foods.php
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28117137