• Doprava zadarmo nad 40 €

chudnutie riasy

Chudnutie + riasy – Cesta z morských rias k chudnutiu?

Chudnutie + riasy – Cesta z morských rias k chudnutiu?

Chudnutie + riasy – Cesta z morských rias k chudnutiu? 626 417 SuperGreens®

Nechcete sa vrátiť do doby, keď ste vážili o 10 kíl menej? Už Vás nebaví nosiť voľné oblečenie, tmavé rifle a spodné prádlo sťahujúce telo, aby ste zakryli svoju postavu? Faktom je, že toto oblečenie Vás nemôže ochrániť pred chorobami spojenými s obezitou, ako sú PCOD-polycystický syndróm vaječníkov, cukrovka, kardiovaskulárne choroby a neplodnosť. Ale chudnutie môže. Ak to s návratom do formy myslíte naozaj vážne, venujte sa nielen zdravému stravovaniu a cvičeniu. Užívanie doplnkov môže proces urýchliť a jedným z takýchto prírodných doplnkov na chudnutie sú Spirulina, Chlorella, Fukoxantín( riasy na chudnutie).

Všetci vieme, že morské riasy sú superpotravinou, ale vedeli ste, že teraz pribúdajú dôkazy o tom, že by sme morské riasy mali všetci používať aj na chudnutie? Popularita morských rias ako superpotraviny a používania morských rias na chudnutie prudko vzrástla už v roku 2015, keď slávny šéfkuchár Jamie Oliver uviedol, že jeho úbytok na váhe 12kg bol spôsobený predovšetkým zdravou stravou vrátane rias. Morské riasy nazval „najvýživnejšou zeleninou na svete“.

Výskum

A existuje veľa výskumov na podporu Jamieho tvrdení. V roku 2014 Newcastle University uskutočnila štúdiu, ktorá zistila, že alginát (polysacharid nachádzajúci sa v hnedých riasach) môže byť použitý na spomalenie absorpcie tuku v tele, čo pomáha zabrániť nadmernej hmotnosti. Účastníci, ktorí jedli stravu vrátane morských rias, znížili absorpciu tukov o tretinu, čím sa jasne preukázali výhody použitia morských rias na chudnutie.

Univerzita Hokkaido v Japonsku tiež uskutočnila výskum morských rias na chudnutie, ktorý odhalil potenciál chudnutia vo wakame vďaka začleneniu pigmentu známeho ako fukoxantín. Fukoxantín zvyšuje schopnosť spaľovania tukov v tele stimuláciou produkcie určitých bielkovín. Účastníci, ktorí konzumovali fukoxantín, stratili experimentom päť až desať percent telesného tuku.

Čo je chlorella?

Organická chlorella je druh rias, ktoré rastú v sladkých vodách. Je nabitý výživnými látkami, alkalizuje Vaše telo a dodáva pečeni potrebný detox. Každá jedna vec, ktorú vložíme do tela, sa pečeňou spracováva. Od Vášho líčenia až po šampanské – Vaša pečeň tvrdo pracuje, a preto jej dajte trochu lásky. 😉

Chlorella tiež pomáha odstraňovať všetky ťažké kovy a pesticídy, ktoré sa v tele časom vytvorili. Je to silný antioxidant, ktorý posilní imunitný systém pri čistení čriev. Čisté a jasné črevo prispieva k nádherne žiarivej pokožke a celkovému dobrému pocitu!

Organická chlorella výhody pre pokožku

Koža je náš najväčší orgán, a ak ste vo vnútri čistí, prejaví sa to aj v exteriéri. Medzi výhody chlorelly pre pokožku patria:

 • Vylepšený tón pleti
 • Detoxikácia na vyčistenie pórov
 • Chráni pokožku pred vonkajším znečistením
 • Zvyšuje prirodzenú produkciu kolagénu
 • Prirodzene bojuje proti starnutiu
 • Opravuje poškodenie slnkom
 • Pomáha pri odstraňovaní ekzémov
 • Znižuje začervenanie a zápal
 • Čistí akné zvnútra
 • Môže znížiť vzhľad pavúčich žíl
 • Pomáha pri hojení rán

Výhody chlorelly pre vlasy

Chlorella obsahuje nukleové kyseliny, vitamín B12, chlorofyl a železo. To všetko Vám pomôže udržiavať a mať krásne vlasy. Medzi výhody chlorelly pre vlasy patria:

 • Zvyšuje lesk z bunkovej úrovne
 • Silnejšie pramene so zníženým zlomením
 • Silnejšie pramene vďaka živinám
 • Môže zastaviť vypadávanie vlasov, čo má za následok ich hrubšie vlasy
 • Môže zvýšiť rast vlasov
 • Stimuluje produkciu keratínu
 • Posilňuje vlasové folikuly
 • Zvyšuje cirkuláciu pokožky hlavy
 • Zabraňuje šediveniu

Chlorella na chudnutie

Štúdie ukazujú, že užívanie chlorelly pomáha podporovať chudnutie. Je bonusom, že Chlorella je v skutočnosti 50-60% bielkovín a považuje sa za kompletný vegánsky proteín. Journal of Medicinal Food urobil štúdiu a po 3 mesiacoch užívania chlorelly vykazovali účastníci znateľné výsledky.

 • Znížené percento telesného tuku
 • Znížený cholesterol
 • Vyvážené cukry v krvi
 • Regulované hormóny
 • Vyšší metabolizmus tukov
 • Vylepšená cirkulácia
 • Zvýšená energia
 • Znižuje toxíny

Spirulina – Menej telesného tuku

Spirulina je jednobunková mikroskopická modrozelená riasa, ktorá je jednou z prvých foriem života na planéte. Spirulina je považovaná za „superpotravinu“ vďaka svojej širokej škále výživných látok, vrátane bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov B, C, E a chlorofylu. Spirulina sa zvyčajne konzumuje v modernej strave vo forme kapsúl, tabliet alebo prášku a môže sa použiť ako súčasť programu na zníženie hmotnosti. Užívajte spirulinu podľa pokynov výrobcu a pred zahrnutím spiruliny do stravy sa poraďte s lekárom.

Vysoký obsah živín

Keď pocítite hlad je to preto,  pretože telo sa snaží uspokojiť svoju potrebu živín. Keď sa budete pravidelne kŕmiť nekvalitnými potravinami, mozog podnieti chuť do jedla v snahe nájsť to, čo chce. Spirulina zvýši koncentráciu výživných látok vo Vašom tele a môže znížiť hlad a chuť do jedla. Obsahuje aj veľa jódu pre ochranu štítnej žľazy a podporu organizmu.

Vysoký obsah bielkovín

Pravidelné užívanie spiruliny je vďaka vysokému obsahu bielkovín ideálne na budovanie svalovej alebo nízkosacharidovej stravy. Spirulina obsahuje až 70 percent bielkovín v závislosti od rastových podmienok, ako aj všetkých osem esenciálnych aminokyselín. Podľa ChlorellaFactor.com je tráviaca absorpcia bielkovín v spiruline štyrikrát vyššia ako absorpcia hovädzieho mäsa. Ľahko stráviteľné bielkoviny v spojení so zdravým cvičebným plánom pomôžu vybudovať svalovú hmotu, ktorá Vášmu telu pomôže spáliť viac kalórií.

Nízky obsah kalórií

Spirulina dodáva iba 3,9 kalórií na každý gram bielkovín v porovnaní s hovädzím mäsom, ktoré dodáva 65 kalórií na každý gram bielkovín. Štandardná 500 mg tableta spiruliny má iba dve kalórie. Pravidelná konzumácia spiruliny Vám zaistí značnú časť denných výživových potrieb bez akýchkoľvek kalorických následkov.

Esenciálne mastné kyseliny

Spirulina je bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín a GLA alebo kyseliny gama linolénovej. Najvyššia koncentrácia GLA, ktorá sa kdekoľvek nachádza, je v materskom mlieku, pretože sa používa na vývoj mozgu rastúceho dieťaťa. GLA môže tiež pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi a regulovať hladinu inzulínu, čo následne minimalizuje záchvaty hladu a pomôže Vám schudnúť.

Fukoxantín pre chudnutie

Fukoxantín je prírodná látka pochádzajúca z hnedých morských rias, ako sú wakame (Undaria pinnatifida) a hijiki (Hijikia fusiformis). Fukoxantín, ktorý má rôzne zdravotné výhody, je karotenoid (trieda rastlinných pigmentov s antioxidačnými účinkami).

Pri požití a vstupe do gastrointestinálneho traktu sa fukoxantín metabolizuje tráviacimi enzýmami na fukoxantinol a potom sa vstrebáva v črevách. V pečeni je fukoxantinol pokrytý amarouciaxantínom A.

Fucoxanthin je k dispozícii aj vo forme doplnkov výživy(doplnkové riasy pre chudnutie). Aj keď sa prirodzene nachádza v jedlých hnedých morských riasach, existujú určité dôkazy o tom, že fukoxantín z potravinových zdrojov sa líši v absorpcii v závislosti od ďalších zložiek potravy, s ktorými je.  Niektoré výskumy naznačujú, že konzumácia fukoxantínu s potravinovým tukom (napríklad rybí olej) by mohla zvýšiť absorpciu fukoxantínu.

Použitie fukoxantínu

Navrhovatelia tvrdia, že fukoxantín môže podporovať chudnutie zrýchlením metabolizmu a stimuláciou schopnosti tela spaľovať tuky. Fukoxantín sa tiež označuje ako prírodný liek na cukrovku, srdcové choroby, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, metabolický syndróm a obezitu.

Výhody fukoxantínu

Niektoré predbežné výskumy naznačujú, že fukoxantín môže mať množstvo zdraviu prospešných účinkov. Existujú napríklad dôkazy, že fukoxantín môže znižovať zápal a podporovať zdravé fungovanie pečene, krvných ciev, mozgu, kostí, pokožky a očí.

Ukazuje sa tiež, že fukoxantín stimuluje produkciu kyseliny dokosahexaénovej (DHA) .Zistilo sa, že DHA typu omega-3 mastnej kyseliny chráni pred rôznymi zdravotnými problémami vrátane artritídy, aterosklerózy a depresie.

Výskum

Aj keď v súčasnosti chýbajú klinické štúdie, ktoré by testovali jeho potenciálne zdravotné prínosy pre ľudí, predbežné štúdie naznačujú, že fukoxantín môže mať určité účinky. Tu je prehľad niektorých poznatkov z dostupného výskumu.

Obezita

Podľa prieskumu zverejneného v roku 2015 vykazuje fukoxantín sľubné výsledky v liečbe a prevencii obezity. Vo svojej analýze skôr publikovaných experimentálnych štúdií autori prehľadu zistili, že fukoxantín môže proti obezite bojovať rôznymi spôsobmi.

Fukoxantín môže inhibovať hromadenie brušného tuku a znižovať hromadenie tuku v pečeni. Existujú tiež dôkazy, že fukoxantín môže ovplyvňovať hladinu leptínu v tele (hormón nevyhnutný na kontrolu hladu) v tele

Cukrovka

Štúdia na zvieratách zverejnená v roku 2009 zistila, že fukoxantín môže pomôcť pri liečbe cukrovky. V štúdii testy na myšiach preukázali, že fukoxantín môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi a tiež liečiť inzulínovú rezistenciu

Rakovina

V predbežných štúdiách na bunkových líniách vedci zistili, že fukoxantín môže mať protirakovinové vlastnosti. Tieto štúdie zahŕňajú správu zverejnenú v roku 2015, ktorá zistila, že liečba fukoxantínom môže pomôcť zabrániť šíreniu niektorých buniek rakoviny prsníka.

Ukazuje sa, že fukoxantín môže čiastočne potlačiť rast rakoviny indukovaním apoptózy (typ programovanej bunkovej smrti nevyhnutnej na zastavenie množenia rakovinových buniek), ako aj pôsobením ako antiangiogénne činidlo (typ látky, ktorá zastavuje rast nových krvných ciev).

Extra tipy na chudnutie, keď užívate riasy

Cvičte pravidelne. Môžete trénovať v posilňovni alebo cvičiť doma. Vykonajte kombináciu kardia, silového tréningu a váhy, aby ste získali štíhle a tonizované telo.

Vyvarujte sa stresu. Začnite počítať dozadu, počnúc 5 (5,4,3,2,1), aby ste zabránili úzkosti a obavám.

Snažte sa jesť domáce varené jedlo, aby ste sa vyhli hromadeniu skrytých kalórií prítomných v omáčkach, marinádach, šalátových dresingoch atď.

Doprajte si každý deň 7-8 hodín spánku, aby ste svojmu telu pomohli opraviť a omladiť opotrebenie svalov a eliminovať škodlivé toxíny.

Pite vodu, keď pocítite v neobvyklý čas hlad. Váš mozog vám dáva nesprávnu predstavu o tom, že by ste boli hladní, keď ste práve smädní.

Kráčajte do kancelárie a z nej, choďte po schodoch, stojte a niekoľko minút pracujte. To Vám pomôže spotrebovať kalórie.

Povedzte nie potravinám s vysokým obsahom kalórií, sodíka a cukru, ako sú sýtené nápoje, balené ovocné a zeleninové šťavy, vyprážané kuracie mäso, hamburger, pizza, hranolky atď.

Odmeňte sa raz za dva týždne za dodržiavanie tabuľky zdravej výživy. V ten deň si nechajte zjesť 500 kalórií navyše.

Pripojte sa k skupine, kde sa dozviete viac o tom, ako schudnúť. Porozprávajte sa s ľuďmi, ktorí schudli alebo to s chudnutím myslia vážne, aby ste mali motiváciu.

Zdroje

https://www.bbc.com/news/health-26394577

https://www.sciencedaily.com/releases/2006/09/060915204728.htm

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18800884/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3210606/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3347018/

https://www.nmcd-journal.com/article/S0939-4753(15)00140-4/fulltext

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25550553/

https://www.spandidos-publications.com/mmr/2/6/897