• Superpotraviny sú najlepším zdrojom vitamínov

jarná únava

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov!

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov!

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov! 600 400 SuperGreens®

Jar znamená obdobie znovuzrodenia nielen v prírode, ale v mnohých prípadoch aj v našom tele. Zvyšuje sa počet slnečných dní, dni sú dlhšie a noci kratšie, objavia sa prvé bociany a rozkvitnú prvé jarné kvety. Naproti tomu náš biologický rytmus si musí zvyknúť na iný rytmus svetla a tmy, čo ho oslabuje a zaťažuje. V našom článku si stručne priblížime príčiny jarnej únavy, jej prejavy a možnosti riešenia.

Pre toto vzniká

V spoločenskom ponímaní je fenomén jarnej únavy spôsobený znížením zásoby vitamínov a minerálnych látok v našom organizme. Na základe výsledkov moderných metód výskumu mozgu však možno povedať, že jarnú únavu zapríčiňuje zmena biologického rytmu nášho tela. V období začiatkom roka sa v našom tele uvoľňuje viac endorfínov, testosterónu a estrogénu, ktoré zaťažujú organizmus.

Kedy môžeme myslieť na jarnú únavu?

Fyzická slabosť, zvýšená náladovosť, nesústredenosť a podráždenosť v skorých jarných mesiacoch znamenajú, že pravdepodobne máme do činenia s jarnou únavou.

Ako s ňou bojovať?

Jarná únava, jarné upratovanie organizmu, detoxikácia

Náš organizmus si tiež žiada “veľké jarné upratovanie”, nadišiel čas na odstránenie toxínov a škodlivých usadenín. Účinným pomocníkom pri očiste nášho telaprírodné doplnky stravy a superpotraviny.

Doplnenie vitamínov

Pochmúrne zimné týždne dajú zabrať hlavne našej zásobe vitamínu C. Vitamín C je dôležitý k ochrane buniek a kostí, na zdolanie infekcií, zlepšuje hladinu cholesterolu, znižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení, napomáha vstrebávaniu železa a medi. Avšak zimné mesiace, keď je slnečných lúčov menej, výrazne prispievajú aj deficitu vitamínu D.

Odporúčaný denný príjem pre zdravú dospelú osobu je minimálne 60 mg, v období tehotenstva a dojčenia minimálne 80-90 mg, v indikovaných prípadoch je možné užívať viacnásobné množstvo. Počas jarnej únavy môžeme užiť hoci až 1000 mg. Pre doplnenie zásob vitamínov a minerálnych látok sú najlepším zdrojom šípky, cviklový prášok a výťažok zo superpotravín – Green Symbol®.

Pomôžu liečivé huby

Na zvýšenie imunity, zlepšenie cirkulácie krvi a funkčnosti metabolizmu, na detoxikáciu a obnovu rovnováhy črevnej flóry vykazujú skvelé účinky liečivé huby. Keďže zásobujú telo aj energiou, dokážu zabrániť a zdolať chronickú jarnú únavu. Najznámejšie sú lesklokôroka obyčajná, huba shiitake, šampiňón mandľový, trsovnica lupeňovitá a žezlovka čínska, ktoré navzájom znásobujú svoje liečivé účinky a tým dodávajú nášmu organizmu potrebnú energiu.

Energizujúce antioxidanty

Bobuľové ovocie červenej farby: šípky, maliny, ostružiny, jahody a mnohé ďaľšie druhy ovocia s vysokým obsahom antioxidantov a kyseliny elagovej majú schopnosť tlmiť rast tumorov, preto sú skvelým pomocníkom pri prevencii nádorových ochorení a podpore imunitného systému.

Rovnako sú prospešné aj superpotraviny: Spirulina a riasa Chlorella

Riasa spirulina zlepšuje trávenie, alkalizuje, vyživuje pokožku, vlasy a nechty a podporuje proces prirodzenej detoxikácie tela. Pomenovanie superpotravina si vyslúžila predovšetkým pre svoje zloženie: len desať gramov riasy spirulina pokryje denné potrebu vitamínov A, B, D a K. Obsahuje veľké množstvo železa, fosforu, vápnika, horčíka. Disponuje výdatným obsahom vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie.

Očista duše: meditácia
K zdravému a plnohodnotnému životu neodmysliteľne patrí aj očista duše. Najvhodnejšie obdobie na to je jar, čas znovuzrodenia prírody.
Význam stravovania a pohybu

Jedzme viackrát menšie porcie, ideálne je 5 x denne. Konzumujme ľahko stráviteľnú stravu, pripravenú z čerstvých surovín. Nezabúdajme na pitný  režim, naša denná spotreba tekutín by mala dosiahnuť 2-2,5 litra. Vyhnime sa potravinám s podielom cukru a vysokým obsahom kalórií.
Pohybujme sa každý deň! Intenzívna chôdza v trvní 20-30 minút, či svieža prechádzka posilňuje kosti, prečistí dýchacie cesty a napĺňa nás pocitom šťastia.

Je však dôležité vedieť, že jarnú únavu nemožno považovať za trvalý stav. Pokiaľ letargia, depresia, či pocit apatie pretrváva dlhší čas, v záujme vymiznutia príznakov každopádne vyhľadajme odborného lekára.

  • -20% superum c

    Superum C