• Doprava zadarmo nad 40 €

jarná únava

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov!

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov!

Dobehla Vás jarná únava? Riešením je doplnenie vitamínov! 600 400 SuperGreens®

Jar znamená obdobie znovuzrodenia nielen v prírode, ale v mnohých prípadoch aj v našom tele. Zvyšuje sa počet slnečných dní, dni sú dlhšie a noci kratšie, objavia sa prvé bociany a rozkvitnú prvé jarné kvety. Naproti tomu náš biologický rytmus si musí zvyknúť na iný rytmus svetla a tmy, čo ho oslabuje a zaťažuje. V našom článku si stručne priblížime príčiny jarnej únavy, jej prejavy a možnosti riešenia.

Pre toto vzniká

V spoločenskom ponímaní je fenomén jarnej únavy spôsobený znížením zásoby vitamínov a minerálnych látok v našom organizme. Na základe výsledkov moderných metód výskumu mozgu však možno povedať, že jarnú únavu zapríčiňuje zmena biologického rytmu nášho tela. V období začiatkom roka sa v našom tele uvoľňuje viac endorfínov, testosterónu a estrogénu, ktoré zaťažujú organizmus.

Kedy môžeme myslieť na jarnú únavu?

Fyzická slabosť, zvýšená náladovosť, nesústredenosť a podráždenosť v skorých jarných mesiacoch znamenajú, že pravdepodobne máme do činenia s jarnou únavou.

Ako s ňou bojovať?

Jarná únava, jarné upratovanie organizmu, detoxikácia

Náš organizmus si tiež žiada “veľké jarné upratovanie”, nadišiel čas na odstránenie toxínov a škodlivých usadenín. Účinným pomocníkom pri očiste nášho telaprírodné doplnky stravy a superpotraviny.

Doplnenie vitamínov

Pochmúrne zimné týždne dajú zabrať hlavne našej zásobe vitamínu C. Vitamín C je dôležitý k ochrane buniek a kostí, na zdolanie infekcií, zlepšuje hladinu cholesterolu, znižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení, napomáha vstrebávaniu železa a medi. Avšak zimné mesiace, keď je slnečných lúčov menej, výrazne prispievajú aj deficitu vitamínu D.

Odporúčaný denný príjem pre zdravú dospelú osobu je minimálne 60 mg, v období tehotenstva a dojčenia minimálne 80-90 mg, v indikovaných prípadoch je možné užívať viacnásobné množstvo. Počas jarnej únavy môžeme užiť hoci až 1000 mg. Pre doplnenie zásob vitamínov a minerálnych látok sú najlepším zdrojom šípky, cviklový prášok a výťažok zo superpotravín – Green Symbol®.

Pomôžu liečivé huby

Na zvýšenie imunity, zlepšenie cirkulácie krvi a funkčnosti metabolizmu, na detoxikáciu a obnovu rovnováhy črevnej flóry vykazujú skvelé účinky liečivé huby. Keďže zásobujú telo aj energiou, dokážu zabrániť a zdolať chronickú jarnú únavu. Najznámejšie sú lesklokôroka obyčajná, huba shiitake, šampiňón mandľový, trsovnica lupeňovitá a žezlovka čínska, ktoré navzájom znásobujú svoje liečivé účinky a tým dodávajú nášmu organizmu potrebnú energiu.

Energizujúce antioxidanty

Bobuľové ovocie červenej farby: šípky, maliny, ostružiny, jahody a mnohé ďaľšie druhy ovocia s vysokým obsahom antioxidantov a kyseliny elagovej majú schopnosť tlmiť rast tumorov, preto sú skvelým pomocníkom pri prevencii nádorových ochorení a podpore imunitného systému.

Rovnako sú prospešné aj superpotraviny: Spirulina a riasa Chlorella

Riasa spirulina zlepšuje trávenie, alkalizuje, vyživuje pokožku, vlasy a nechty a podporuje proces prirodzenej detoxikácie tela. Pomenovanie superpotravina si vyslúžila predovšetkým pre svoje zloženie: len desať gramov riasy spirulina pokryje denné potrebu vitamínov A, B, D a K. Obsahuje veľké množstvo železa, fosforu, vápnika, horčíka. Disponuje výdatným obsahom vlákniny, ktorá zlepšuje trávenie.

Očista duše: meditácia
K zdravému a plnohodnotnému životu neodmysliteľne patrí aj očista duše. Najvhodnejšie obdobie na to je jar, čas znovuzrodenia prírody.
Význam stravovania a pohybu

Jedzme viackrát menšie porcie, ideálne je 5 x denne. Konzumujme ľahko stráviteľnú stravu, pripravenú z čerstvých surovín. Nezabúdajme na pitný  režim, naša denná spotreba tekutín by mala dosiahnuť 2-2,5 litra. Vyhnime sa potravinám s podielom cukru a vysokým obsahom kalórií.
Pohybujme sa každý deň! Intenzívna chôdza v trvní 20-30 minút, či svieža prechádzka posilňuje kosti, prečistí dýchacie cesty a napĺňa nás pocitom šťastia.

Je však dôležité vedieť, že jarnú únavu nemožno považovať za trvalý stav. Pokiaľ letargia, depresia, či pocit apatie pretrváva dlhší čas, v záujme vymiznutia príznakov každopádne vyhľadajme odborného lekára.

  • Superum C, prírodný vitamín C