• Doprava zadarmo nad 40 €

Lymfatický systém: Ako ho udržať zdravý?

Lymfatický systém: Ako ho udržať zdravý?

Lymfatický systém: Ako ho udržať zdravý? 600 400 SuperGreens®

Lymfatický systém je jedným z dôležitých prvkov nášho tela a základným pilierom silného imunitného systému. Jeho prvoradou úlohou je zabezpečenie ochrany organizmu pred infekciami a návrat krvnej tekutiny (lymfy) z lymfatických ciev späť do krvného riečiska. Lymfatické uzliny filtrujú pretekajúcu lymfu a predstavujú bariéru proti šíreniu infekcie. Jednou z hlavných funkcií lymfy, kolujúcej v lymfatickom systéme je odstránenie toxínov nahromadených v organizme.

Ochorenia lymfatického systému sú zdrojom vážnych problémov. Narušenie imunitného systému vedie k edémam, opuchom lymfatických uzlín, kožným ochoreniam, v najzávažnejších prípadoch aj k nádorovým ochoreniam. Preto je veľmi dôležité, aby sme si udržali zdravý lymfatický systém.

Lymfodrenážna masáž

Samotnú techniku lymfodrenáže vyvinul dánsky terapeut Dr. Emil Vodder, ktorý spozoroval, že masážou lymfatických ciev a uzlín nastáva zmiernenie jednotlivých opuchov. Objavil tiež skutočnosť, že jemným a postupným krúživým pohybom smerom k lymfatickému toku sa stimuluje krvný a lymfatický obeh, zlepšuje sa výživa svalov a kĺbov a ich detoxikácia. Lymfodrenáž urýchľuje proces uvoľňovania toxínov a škodlivých usadenín a pomáha redukovať opuchy. Táto liečebná masáž je vhodná aj na zmiernenie bolestí a odbúranie celulitídy.

Surové ovocie a zelenina

Tieto potraviny obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov, ktoré okrem toho, že posilňujú imunitný systém, napomáhajú aj činnosti lymfatického systému tým, že neutralizujú toxíny, ktoré by inak museli byť odstránené lymfou iným spôsobom. Sú to napríklad aj potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, ktoré prispievajú k tvorbe zdravých protilátok. Vitamín B6 a potraviny bohaté na zinok pomáhajú produkovať lymfocyty, ktoré sa prirodzene nachádzajú v lymfe.

Len žiadne umelé zložky

Pri detoxikácii lymfatického systému je dôležité dbať na to, aby sme v čo najväčšej miere vylúčili z nášho jedálníčka vopred spracované potraviny, konzervačné látky, umelé príchute a stravu z rýchlych občerstvení. Nezaťažujme zbytočne proces detoxikácie viac ako je to potrebné.

Dostatok správnych tekutín

Aj keď je o tom počuť už všade, nikdy nestačí zdôrazňovať dôležitosť správneho pitného režimu. Najvhodnejšie je piť čistú vodu alebo minerálne vody, môžeme tak prispieť k správnemu zloženiu a obehu lymfy.

Liečivé bylinky

Niektoré liečivé bylinky dokázateľne pomáhajú bojovať proti zápalovým procesom organizmu a úspešne sa využívajú aj pri zlepšovaní krvného a lymfatického obehu. Prirodzeným spôsobom prispievajú k udržaniu a posilňovaniu zdravého imunitného systému. Obzvlášť účinné liečivé bylinky na zvýšenie obranyschopnosti organizmu a zlepšenie procesu detoxikácie sú cesnak, zázvor, kurkuma, citrónová tráva a echinacea purpurová.

Enzýmy

Enzýmy sa vytvárajú v ľudskom tele preto, aby usmernili procesy trávenia, rozkladajú veľké molekuly potravín, ktoré organizmus už dokáže vstrebať a využiť. Jednou z ich funkcií je aj odstránenie nahromadených škodlivých látok z lymfy a krvného obehu. Pri udržiavaní zdravého lymfatického systému môže byť prospešné aj potravinové doplnky ktoré tieto enzýmy prirodzene obsahujú.

Čo môže byť riešením?

Výživový doplnok Lymph Aktív 2.0 obsahuje výťažok z listov žihľavy a brezy, chlpánik obyčajný, výťažok zo zlatobyľu, z koreňa púpavy a  zo zeleného čaju, vďaka ktorým pomáha v očiste celého lymfatického systému tým, že podnecuje odvádzanie usadených toxínov z lymfatických ciev a uzlín, účinne posilňuje imunitný systém. Lymph Aktív 2.0 aktivizuje imunitné bunky, vďaka antioxidačnému účinku je schopný viazať voľné radikály a napomáha zníženiu zápalu.

Zdroj:
http://thechalkboardmag.com/detox-your-lymph-10-holistic-treatments-for-lymphatic-system
http://www.livestrong.com/article/137715-how-detox-lymphatic-system
http://www.livestrong.com/article/227771-how-to-do-a-lymph-cleansing-diet
http://www.livestrong.com/article/518190-what-foods-are-good-for-lymphatic-drainage
http://www.naturallivingideas.com/lymphatic-system
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMHT0024459
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0096680