• Doprava zadarmo nad 40 €

Riasa spirulina: detoxikujúca proteínová bomba

Riasa spirulina: detoxikujúca proteínová bomba

Riasa spirulina: detoxikujúca proteínová bomba 600 501 SuperGreens®

Riasa spirulina: koncentrovaná proteínová bomba

Jednobunková riasa spirulina je superpotravina, ktorá obsahuje vysoké množstvo minerálnych látok, vitamínov, esenciálnych aminokyselín, a ostatných, pre organizmus užitočných zložiek. Pomáha predchádzať rakovine, zlepšuje trávenie, je efektívny detoxikant a alkalizátor, navyše je jedným z najviac koncentrovaných zdrojov bielkovín: takmer šesťdesiatpäť percent riasy Spirulina je ľahko stráviteľný a kompletný proteín.

Riasa spirulina má mnoho zdraviu prospešných vlastností, ktoré sú výnimočné aj medzi superpotravinami. Je to skutočná proteínová bomba, pretože približne 65 percent obsahu je takzvaný úplný proteín. Bunková stena riasy spirulina pozostáva z cukru a proteínov, ktorej zvláštnosťou je, že sa dokonale absorbuje aj bez varenia. Vďaka tomu sa v nej nachádzajú všetky životne dôležité esenciálne aminokyseliny, ktoré organizmus nie je schopný sám produkovať. Toto tiež prispieva k tomu, že riasa spirulina zlepšuje trávenie, alkalizuje, skrášľuje pokožku, vlasy a nechty. Podporuje prirodzené detoxikačné procesy v tele.

Pomenovanie superpotravina získala vďaka svojmu zloženiu: už desať gramov riasy bohato pokryje dennú potrebu vitamínov A, B, D a K. Obsahuje veľké množstvo železa, fosforu, vápnika, horčíka. Jej vlákniny zlepšujú trávenie, zbavia črevá škodlivých usadenín, v nej nachádzajúce sa antioxidanty (karotionidy, fikobiliny, xantofyly) viažu voľné radikály zodpovedné za vznik rakoviny, zápalov a kardiovaskulárnych ochorení.

Prečisťuje krv a pečeň, obsah kyseliny gama-linolénovej zvyšuje ochranný účinok na srdce, takisto rovnako znižuje krvný tlak a cholesterol. Má vynikajúce protirakovinové účinky, nakoľko posilňuje imunitný systém, a podporuje aktivitu fagocytov. Riasa spirulina reguluje trávenie, je účinný antibakteriálny a protiplesňový prípravok. Pôsobí účinne aj na hubu Candida. Je užitočná pri liečení žalúdočného vredu a jeho prevencie, zlepšuje funkciu nervového systému a činnosť mozgu, zmierňuje alergické príznaky.

Kórejskí výskumníci dokázali, že konzumácia riasy spirulina sa podieľa na regulácii cukrovky typu 2, pomáha zmierniť problémy s ňou spojené. Vzhľadom k tomu, že jej konzumácia budí pocit sýtosti, zároveň má nízky obsah sacharidov, pri chudnutí je riasa spirulina obzvlášť vhodná.