• Doprava zadarmo nad 40 €

enzým serrapeptáza

Enzým serrapeptáza: je nevyhnutný nie iba pre húsenice priadky morušovej

Enzým serrapeptáza: je nevyhnutný nie iba pre húsenice priadky morušovej

Enzým serrapeptáza: je nevyhnutný nie iba pre húsenice priadky morušovej 600 400 SuperGreens®

Enzým serrapeptáza – odstraňuje povlaky z cievnych stien

Hoci pôvodnou funkciou serrapeptázy bolo pomôcť húseniciam priadky morušovej dostať sa z ich kukly, tento prírodný enzým – proteolytický enzým so schopnosťou rozpúšťať bielkoviny dokáže ešte oveľa viac! Tým, že rozpúšťa škodlivé a zbytočné bielkoviny, ktoré sa nachádzajú v ľudskom tele. Znižuje sa množstvo hlienov, ktoré sa tvoria v dýchacích cestách. Odstraňuje povlaky z cievnych stien, odstraňuje cysty, pritom účinne znižuje zápaly a tlmí bolesti. Navyše ešte podporuje aj hojenie rán, čím bráni tvorbe patologických jaziev.

Enzým serrapeptáza je prírodný liek

Na prvé počutie sa javí ako zázračný liek. Hoci enzým serrapeptáza schopný rozpúšťať bielkoviny, ktorý mylne zvyknú nazývať aj enzýmom húsenice priadky morušovej. Avšak nebol vyvinutý po mnohých pokusoch v laboratórnych podmienkach. Môžeme za ňu totiž ďakovať húsenici priadky morušovej, respektíve mikroorganizmu nazývaného Serratia E-15, ktorý žije v jej tele. Táto enterobaktéria má dôležité poslanie ohľadne húsenici priadky morušovej. Jej úlohou je rozpúšťať zámotok, do ktoré sa zakuklila.

Serratia E-15 v podstate rozpúšťa túto mimoriadne odolnú bielkovinu, čím umožňuje húsenici priadky morušovej, aby vo svojom živote mohla pokračovať už ako motýľ – priadka morušová. Bohužiaľ, húsenici priadky morušovej tento stav už nie je dopriaty, lebo ju pestujú výslovne iba kvôli hodvábnym nitkám, z ktorých upriadla svoju kuklu. Nakoľko hodvábnu niť sa už vtedy nedá odmotať, keď sa priadka morušová prevŕta cez svoju kuklu, zničia ju ešte v jej nevyvinutom stave.
Je dôležité vedieť, že k výrobe enzýmu serapeptáza nie je potrebné priadky morušové pripraviť o život. Tento enzým nezískavajú z organizmu priadky morušovej, ale ho produkujú pomocou baktérií Serratia E15!

Je to antiflogistikum, analgetikum a podporuje hojenie rán

Enzým serrapeptáza má priaznivé účinky aj na ľudský organizmus tým, že zmierňuje zápaly takým spôsobom, že rozpúšťa a skvapalňuje zapálené a odumreté tkanivá, a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Ako prirodzený prostriedok na rozpúšťanie katarov je schopný účinne zmierňovať stavy, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hlienov. Či už sa jedná o prechladnutie, chrípku, o zápaly prínosných dutín, dutín tváre alebo čela, ako aj o rôzne alergie a astmu. Jeho vplyv na zmierňovanie zápalov sa uplatňuje aj pri rôznych zápaloch čriev (napríklad Crohnová choroba, vredový zápal hrubého čreva, syndróm dráždivého čreva).  Pomáha aj pri zdolávaní zápalov ženských orgánov, zubov, respektíve kĺbov. Okrem toho serapeptáza pozitívne pôsobí aj na cievny systém. Podporuje ho a na cievnych stenách rozpúšťa tie usadeniny, ktoré spôsobujú zúženie ciev, alebo hoci aj ochorenia srdca a krvného obehu.

Z toho vyplýva, že aplikáciou enzýmu serapeptáza sa dá znížiť riziko kôrnatenia ciev, vzniku vysokého krvného tlaku, trombózy. Ba zabraňuje aj uvoľňovaniu tých látok, ktoré v zapálených tkanivách spôsobujú bolesti. V prípade liečby antibiotikami serapeptáza urýchľuje liečebné procesy. Je účinná aj pri hojení rán, nakoľko dokáže odbúravať prebytočné jazvové tkanivo. V neposlednom rade podporuje detoxikáciu organizmu, a v prípadoch poruchy trávenia a tráviacej sústavy je priam nenahraditeľný.

Na čo sa pritom oplatí dbať?

Hoci enzým serapeptáza nemá žiadne kontraindikácie, tí, ktorí majú problémy so zrážanlivosťou krvi. Pred jeho nasadením by bezpodmienečne mali konzultovať so svojim ošetrujúcim lekárom, nakoľko pôsobí na riedenie krvi!

Serapeptáza je liek, ktorý sa vo veľkej miere používa v Japonsku a v Európe, kým v Spojených štátoch ju zaradili medzi potravinové doplnky.

Zdroje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Antiinflammatory_activity_of_serrapeptase
https://www.researchgate.net/publication/16829099_A_multi-centre_doubleblind_study_of_serrapeptase_versus_placebo_in_post-antrotomy_buccal_swelling

  • EliXir

    EliXir