• Doprava zadarmo nad 40 €

Šípky: na diétu, proti prechladnutiu a zápalom

Šípky: na diétu, proti prechladnutiu a zápalom

Šípky: na diétu, proti prechladnutiu a zápalom 600 400 SuperGreens®

Šípky

Šípky dostali svoj latinský názov (Rosa Canina, čiže psia ruža) preto, lebo starí Rimania, si mysleli, že čaj pripravený z koreňov tejto ruže je účinný proti pohryznutiu besnými psami. Je to univerzálna rastlina, úspešne používaná pri prechladnutí, infekcii močových ciest, zažívacích poruchách, rôznych zápaloch a liečbe srdcovo-cievnych ochorení a ich prevencii. Šípky sú spaľovače tukov a majú aj detoxikačné vlastnosti.

Šípky sú bohaté na sacharidy, karoteonoidy, kyselinu listovú, kyselinu citrónovú a kyselinu jablčnú, minerálne látky, zinok, horčík, meď, železo a vitamíny – obsahujú päťdesiatkrát viac vitamínu C ako citróny a antioxidačné polyfenoly. Obsahujú aj vitamíny A, B1, B2, K a P. Vďaka tomu účinne posilňujú imunitný systém, chránia cievy, viažu voľné radikály, spôsobujúce rakovinu, kardiovaskulárne ochorenia, zápaly a starnutie pokožky.

Zmierňujú bolesti pri zápaloch kĺbov

Ich flavonoidy znižujú vysoký krvný tlak a hladinu cholesterolu, čo normalizáciou krvného obehu prispieva k prevencii a liečbe cievnych ochorení. Ich konzumáciou sa zmierňujú bolesti pri zápaloch kĺbov (napr. pri reumatickej artritíde), ako aj symptómy alergií na peľ. Odporúčajú sa najmä na liečbu osteoartrózy (degeneratívnej artritídy), podľa výskumu vykonaného odborníkmi dánskej Kolding sygehus (Koldingskej nemocnice). Vďaka protizápalovým účinkom môže prášok zo šípok doplniť alebo dokonca nahradiť konvenčné lieky pri osteoartróze.
Antibakteriálne vlastnosti šípok prispievajú k tomu, aby sa nimi mohli liečiť infekcie močových ciest, rôzne prechladnutia a chrípka. Znižujú stres, dopĺňajú energiu, eliminujú únavu.

Šípky vďaka vlákninám zlepšujú trávenie, obnovujú správny pohyb čriev, čistia črevá od nahromadených toxínov a odpadových materiálov. Liečia koliku, odstraňujú prebytočnú vodu a zabraňujú vodnateniu organizmu. Zvlášť čaj pripravený z ich lístkov má silný diuretický účinok. Znižujú riziko vzniku obličkových kameňov, majú priaznivý vplyv na fungovanie štítnej žľazy. Sú to vynikajúcim doplnkom pri diéte, špecifická aktívna zložka, tilirozid, pomáha odstrániť brušný tuk.

Vzhľadom k tomu, že regulujú hladinu inzulínu a hladiny cukru v krvi, šípky poskytujú pri liečení cukrovky dobrú službu. Okrem toho, konzumácia šípok môže zvýšiť tvorbu kostí a zabrániť tvorbe tuku v pečeni.

  • Superum C