• Doprava zadarmo nad 40 €

opuchnu

Čo robiť, keď nás trápia ťažké nohy? Pomôže očista lymfy

Čo robiť, keď nás trápia ťažké nohy? Pomôže očista lymfy

Čo robiť, keď nás trápia ťažké nohy? Pomôže očista lymfy 1024 695 SuperGreens®

Mali ste už pocit, že máte nohy z olova? Vôbec nie je isté, že tento stav spôsobujú problémy pohybovej sústavy. Pokiaľ sa v obehu lymfy (lymfatickej tekutiny) vyskytnú poruchy, lymfatické cesty sa uzavrú, čo má za následok, okrem iného, pocit ťažkých nôh.

Ťažké nohy – príčiny

Ťažké unavené nohy nás môžu trápiť z mnohých dôvodov. Vo väčšine prípadov je tento stav dôsledkom denných povinností, z nich vyplývajúcej únavy, ako napríklad práca v stoji, kedy je vplyvom niekoľko hodinového zaťaženia dolných končatín častá aj bolesť nôh pod kolenami. V letnom období tento problém trápi mnohých ľudí, bolesti sú spôsobené rozšírením ciev vplyvom tepla, preto ťažké nohy neberte na ľahkú váhu.

Pokiaľ zotrvávame v stoji, alebo v sede, dlhší čas, následkom nedostatočného uzavretia cievnych chlopní vzrastá riziko vzniku chronických žilových ochorení, ktoré majú za následok pocit ťažkých nôh. Okrem toho sa v postihnutej končatine môže objaviť pálivý pocit a bolesť.
Vplyvom sústavného sedenia, následkom tlaku obsahu brušnej dutiny, je tok lymfy z dolných končatín sťažený. Lymfa sa zhromažďuje v lýtkach, čo má za následok ťažké, unavené a opuchnuté nohy. Spolu s lymfou sa zhromažďujú aj toxické látky. Pokiaľ sa tok lymfy spomalý vplyvom nahromadených toxických látok, na postihnutých miestach sa pokožka stáva matnou, sivou, vytvára sa opuch. V takýchto prípadoch je očista lymfy priam nevyhnutná.

Liečba ťažkých nôh očistou lymfy

Pokiaľ v lymfatickom obehu nastane porucha, má to priamy vplyv na činnosť organizmu: hromadia sa toxické a iné škodlivé látky, nastáva aj nedostatok kyslíka v bunkách. V prípade spomalenia toku lymfy vplyvom ťažkých nôh, môže očista lymfy zmierniť vzniknuté ťažkosti, resp. predísť niektorým ochoreniam. Pretože lymfatický systém odplavuje odumreté bunky, škodlivé látky, ako aj baktérie, smerom k lymfatickým uzlinám, ktoré lymfu prefiltrujú, následne neželané látky pomocou krvného obehu dopravia do orgánov vykonávajúcich detoxikáciu. 

Spôsoby očisty lymfy:

Jedným z najčastejšie aplikovaných metód je ručná lymfomasáž, ktorá priamo stimuluje tok lymfy. Odstraňuje usadeniny v spojivových tkanivách, čím zmierňuje bolesti spôsobené opuchmi a samotné opuchy, resp. pocit ťažkých nôh.

Lymfomasáž možno vykonať aj pomocou prístrojov. V tomto prípade sú nohy pacienta umiestnené do návlekov, ktoré vykonávajú vlnovitú masáž smerom nahor. Ďalším spôsobom je vákuová lymfomasáž, ktorá tonizuje a spevňuje spojivové tkanivá, detoxikuje. 

Pohyb môže urýchliť tok lymfy, preto nezabúdajme ani na pravidelný pohyb. Spomedzi športových disciplín sa ako najúčinnejšie ukázali strečing, aerobic, ale aj obyčajné skákanie (pomocou lopty na skákanie, fitlopty) môže byť účinné. V prípade ťažkých nôh môže účinne pomôcť masáž kefou, aplikovaná pred sprchou: pomocou kefy s prírodnými štetinami si masírujme telo krúživými pohybmi tak, aby sme postupovali od nôh smerom nahor, následne od rúk smerom k hrudníku. 

Ťažké nohy – pomôžu doplnky výživy na očistu lymfy

Počas procesu očisty lymfy konzumujme čo najviac zelenej zeleniny (napr. kučeravý kel), ako aj ovocie. Strava by mala byť bohatá na esenciálne mastné kyseliny, ktoré nájdeme v olejnatých semenách (napr. chia semienka) a v sušenom ovocí. V priebehu očisty lymfatického systému pime čistú vodu, konzumujme čaj na podporu lymfatického obehu. Avšak pokiaľ by sme chceli dosiahnuť výsledok za krátky čas, môžeme siahnuť po aj doplnkoch výživy na očistu lymfy. Dohliadajme však na to, aby sme si vybrali produkt s obsahom výlučne prírodných a kontrolovaných zložiek.

Zdroj:

https://plnielanu.zoznam.sk/c/7011/tazke-nohy-neberte-na-lahku-vahu-tieto-priciny-mozu-byt-dovodom

  • -20% lymph aktív 2.0

    Lymph Aktív 2.0

  • -28% sada pekné nohy

    Sada Pekné nohy

  • -20% venoflavin

    Venoflavin