• Doprava zadarmo nad 40 €

Kráľovná liečivých rastlín – zázračné účinky Aloe Vera

Kráľovná liečivých rastlín – zázračné účinky Aloe Vera

Kráľovná liečivých rastlín – zázračné účinky Aloe Vera 600 400 SuperGreens®

Liečivé účinky Aloe Vera, tejto najstaršej liečivej rastliny pozná a úspešne využíva ľudstvo už tisícročia. Vďaka svojmu bohatému zloženiu prospešných látok poskytuje účinnú pomoc nášmu telu zvonka i zvnútra. Pre svoje silné detoxikačné, antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové účinky si právom vyslúžila titul kráľovná liečivých rastlín.

V súčasnej dobe sa pri našich nákupoch s názvom aloe vera môžeme stretnúť už takmer na každom kroku – posteľná bielizeň s aloe vera, kozmetické prípravky alebo nealko nápoje s obsahom aloe vera. Poznáme však tajomstvo jej všestranného využitia, jej neoceniteľný vplyv pri zachovaní zdravia a prevencii proti chorobám?
Rod Aloe obsahuje asi 400 druhov rastlín, rastúce na celom svete v suchých oblastiach so subtropickým a suchým podnebím, no len niekoľko druhov z nich je vhodných pre ľudskú konzumáciu. Najznámejšou z nich je Aloe Barbadensis Miller (Liečivá Aloe), ktorú možno použiť vnútorne i zvonka. V zásade sa z nej vyrábajú dva základné druhy surovín: Aloe gél (z čerstvej dužiny listov) a šťava z listov Aloe tzv. latex (extrakt-žltá šťava horkej chuti, ktorá sa nachádza pod vonkajším plášťom listu)
Priaznivé účinky Aloe Vera na ľudský organizmu sú nespočetné a vymenovať ich všetky by bola fuška. Pozrime sa teda na najdôležitejšie účinky tejto zázračnej rastliny!

Detoxikuje

Aj náš organizmus potrebuje z času na čas upratať, zbaviť sa nahromadených usadenín. Po takejto očiste sa z organizmu vyplavia usadené škodlivé a toxické látky sa naše telo “znova ožije” získa späť stratenú energiu a vitalitu. Aloe Vera je vďaka vysokému obsahu antrachinónov výborným prostriedkom pre detoxikáciu a očistu čriev, podporuje funkciu pečene a obličiek. Okrem toho má tiež silný účinok ako preháňadlo. Pre svoj bohatý podiel vlákniny dokáže pomôcť aj pri liečbe zápchy šetrným, no zároveň efektívnym spôsobom napomáha k uvoľneniu a vyplaveniu nahromadených toxických látok v črevnej mikroflóre.

Odkysľuje

Nedostatok zdravého pohybu, nadmerná konzumácia kyselinotvorných potravín, uponáhľaný životný štýl a stres sú dôvody, ktoré majú za následok prekyslenie nášho organizmu. Narušenie acidobázickej rovnováhy môže viesť k vzniku viacerých ochorení. Medzi prvé príznaky prekyslenia patrí tečúci nos, celková únava, letargia a zlá nálada, pocit nadúvania, zápal oka, suchá pokožka s akné, ako aj syndróm dráždivého čreva (IBS).
Môžu sa objaviť aj ďalšie príznaky, ktoré sú v dôsledku narušenej rovnováhou črevnej mikroflóry spôsobené fungicídmi a škodlivými črevnými baktériami. Patrí sem bolesť brucha, zlé trávenie, pocit nadúvania, či poruchy látkovej výmeny.

Prekysleniu sa pripisuje aj vznik obličkových kameňov, osteoporóza, artritída, srdcovo-cievne ochorenia a pôvod niektorých nádorových ochorení. Nebezpečná je aj dlhotrvajúca hodnota pH nad 7,45, pretože alkalóza môže spôsobiť podráždenosť a silné svalové kŕče (dokonca môže postihnúť aj srdcový sval). V takýchto prípadoch sa odporúča odkysľovacia kúra ktorej súčasťou je nápoj Aloe Vera. Konzumujte ho smelo v záujme obnovenia zdravej acidobázickej rovnováhy!

Chráni tráviaci systém

Aloe Vera gél sa širokospektrálne využíva pri liečbe zápalových gastrointestinálnych a črevných ochoreniach, vrátane zápalových ochorení tráviaceho traktu (IBD)
Predpokladá sa, že reaktívne metabolity kyslíka, eikosanoidy a interleukíny (IL) -8 zohrávajú pri vzniku IBD patogénnu úlohu, vedci preto skúmali účinok gélu aloe vera na tieto látky.
Štúdie preukázali, že gél znižuje produkciu reaktívnych metabolitov kyslíka. Gél aloe vera teda môže byť okrem iného účinný aj pri liečbe zápalových ochoreniach gastrointestinálneho traktu. Jej účinné zložky vytvárajú na sliznici čriev ochranný povlak, čím zabraňujú ukladaniu škodlivín a pomáhajú obnoviť zdravú črevnú mikroflóru.

Je účinná proti patogénom

V každodennom živote sa v našom prirodzenom prostredí dostávame do kontaktu s vírusmi, baktériami a hubami. Náš zdravý imunitný systém nám poskytuje primeranú ochranu proti baktériám spôsobujúcim rôzne ochorenia. Účinné zložky Aloe – vitamíny C, A, E, B1, B2, B6, B12, kyselina listová, fenoly, minerálne látky, enzýmy, aminokyseliny a antioxidanty poskytujú rýchlu pomoc proti nezvaným votrelcom.
Jej prirodzený dezinfekčný účinok je spôsobený obsahom lupeolu, kyseliny salicylovej, horčíka, bradykinázy, karbomidu (diamid kyseliny uhličitej).
Úspešne sa využíva na liečbu plesňovej dermatitídy (mykózu nechtov, vaginálnych kvasinkových infekcií).
Kúra Aloe vera gélom sa má efektívny účinok aj pri bakteriálnej, plesňovej alebo vírusovej infekcii ústnej dutiny. Má výborné hojivé účinky, pomáha zastaviť krvácanie ďasien a zubov, urýchľuje hojenie akútnych a chronických rán.

Harmonizácia imunitného systému

Príchodom jesenného a zimného obdobia častých prechladnutí je dôležité natankovať náš imunitný systém kvalitnými vitamínmi a minerálmi! Budeme tak menej často čerpať v zamestnaní PN-ku a ani naše ratolesti nebudú často chýbať zo školy. Vzhľadom na bohatý obsah vitamínov a minerálov je na túto úlohu predurčená dokonalá superpotravina Aloe vera gél.
Jej užívaním si nielenže doplníme zásoby prospešných látok v organizme, no pre svoj silný antioxidačný účinok sa odporúča aj ako prevencia nádorových ochorení! Využitím bolesť utišujúceho a protizápalového efektu Aloe vera gélu môžeme tak vo veľkej miere prispieť k zachovaniu svojho zdravia prirodzeným spôsobom.

Zdroj:
http://www.magazin-zivotny-styl.com/zdrava-strava-pre-crevo/aloe-vera-lekar-prirody
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28781531