• Doprava zadarmo nad 40 €

Pšeničná tráva: detoxikuje a alkalizuje

Pšeničná tráva: detoxikuje a alkalizuje

Pšeničná tráva: detoxikuje a alkalizuje 600 400 SuperGreens®

Pšeničná tráva: detoxikačná živinová bomba

Liečivé vlastnosti pšeničnej trávy poznali už starí Egypťania, používali ju na liečbu rôznych ochorení. Je skutočnou superpotravinou, obsahuje množstvo vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a enzýmov. Pšeničná tráva je jedným z najúčinnejších prírodných detoxikantov. Alkalizačná a energizujúca potravina, ktorá neutralizuje karcinogénne voľné radikály.

Najdôležitejšou vlastnosťou pšeničnej trávy je, že obsahuje rastlinné zložky nevyhnutné pre zdravé fungovanie nášho organizmu – dvadsaťkrát viac, než priemerná surová zelenina. Je to skutočná superpotravina, nachádzajú sa v nej vo veľkom množstve vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, vitamín E a saponín. Okrem toho jej konzumáciou môžeme do organizmu dostať 19 druhov aminokyselín, betakarotén, zinok, fosfor, vápnik, draslík, horčík a železo.

Nakoľko je bohatá na chlorofyl, zvyšuje tvorbu červených krviniek, takisto aj hladinu kyslíka v krvi, čo vplýva aj na detoxikáciu. Vďaka chlorofylu pšeničná tráva alkalizuje, zlepšuje trávenie, znižuje vysoký krvný tlak. Ďalej podporuje liečbu ekzému, akné a iných kožných poranení (popálenín, vredov, rán, bodnutie hmyzom), skrášľuje vlasy a nechty.

Pšeničná tráva je vynikajúci energetizér, pretože podporuje množenie prospešných črevných baktérií, optimalizuje rovnováhu črevnej flóry, a udržiava jej zdravé fungovanie. Má silné antiseptické účinky, chráni črevný systém, prispieva k liečeniu zápalu. Na toto získali dôkaz vedci Israel Institute of Technology (izraelského technologického inštitútu), ktorí za účasti 19 pacientov zistili, že šťava z pšeničnej trávy, podávaná samostatne alebo ako pomocná látka, účinne lieči zápal hrubého čreva.

Pšeničná tráva ničí škodlivé baktérie a posilňuje imunitný systém. Toto prispieva k tomu, že pšeničná tráva pomáha zbaviť sa kašľa a ďalších respiračných chorôb, uvoľní upchatie nosa, zmierňuje príznaky alergií.

Antioxidačné účinné látky viažu voľné radikály, spôsobujúce kardiovaskulárne ochorenie, vznik zápalov a starnutie buniek. Vlákniny pšeničnej trávy obnovujú správny pohyb čriev. Odstraňujú problémy nadúvania a vyprázdňovania, nánosy na stenách čriev. Je úplne bezlepková, potláča chuť do jedla, čím zvyšuje úspech diéty a dopĺňa vo vegetariánskej strave chýbajúci vitamín B12.