• Doprava zadarmo nad 40 €

Serrazimes- Výsledkom bolo, že Serrazimes bol vytvorený ako alternatíva k serrapeptáze a používa iný zdroj - jedlé huby Aspergillus melleus a Aspergillus oryzae.. Proteolytické enzýmové doplnky si v poslednej dobe obľúbili vďaka mnohým údajným prínosom pre zdravie.

Serrazimes ako alternatíva k Serrapeptáze

Serrazimes ako alternatíva k Serrapeptáze

Serrazimes ako alternatíva k Serrapeptáze 1024 995 SuperGreens®

Enzýmy ( ako Serrazimes) uľahčujú nespočetné denné reakcie vo Vašom tele, aby Vás udržali pri živote a prosperite. Vykonávajú mnoho funkcií, vrátane pomoci pri rozklade potravy na energiu.

Predovšetkým proteolytické enzýmy pomáhajú štiepiť a tráviť bielkoviny. Nachádzajú sa v tele, ako aj v určitých potravinách a doplnkoch výživy. Proteolytické enzýmy sú nevyhnutné pre mnoho dôležitých procesov v tele. Nazývajú sa tiež peptidázy, proteázy alebo proteinázy.

V ľudskom tele ich produkuje pankreas a žalúdok.

Zatiaľ čo proteolytické enzýmy sú najbežnejšie známe pre svoju úlohu pri trávení bielkovín v strave, vykonávajú tiež mnoho ďalších dôležitých úloh. Napríklad sú okrem iných životne dôležitých procesov nevyhnutné na delenie buniek, zrážanie krvi, imunitné funkcie a recykláciu bielkovín.

Rovnako ako ľudia, aj rastliny závisia počas celého svojho životného cyklu od proteolytických enzýmov. Tieto enzýmy sú nielen potrebné pre správny rast a vývoj rastlín, ale tiež ich pomáhajú udržiavať zdravé tým, že pôsobia ako obranný mechanizmus proti škodcom ako hmyz .

Je zaujímavé, že ľudia môžu mať úžitok z konzumácie proteolytických enzýmov získaných z rastlín.

Proteolytické enzýmové doplnky si v poslednej dobe obľúbili vďaka mnohým údajným prínosom pre zdravie.

Každý tretí človek sa sťažuje na bolesti kĺbov bez ohľadu na vek, pohlavie alebo úroveň zdatnosti. Či už je nepohodlie v kĺbe dôsledkom úrazu alebo zvýšenia fyzickej aktivity, zápal je základným faktorom, ktorý je možné vyriešiť pomocou podpory výživy.

Ukázalo sa, že proteázové enzýmy, ako je serratiopeptidáza, degradujú určité proteíny spojené so zápalom. Serratiopeptidáza, tiež známa ako serrapeptidáza a serrapeptáza, je enzým produkovaný baktériami Serratia marcescens, ktoré sa pôvodne nachádzali v črevách priadky morušovej. Štúdie podporujú prospešnosť muskuloskeletálneho, kardiovaskulárneho a respiračného zdravia serratiopeptidázy. Serrazimes je patentovaná zmes proteolytických (štiepenie bielkovín) enzýmov vyrobená spoločnosťou National Enzyme Company. Je to podobné ako serrapeptáza – enzým nachádzajúci sa v priadke morušovej, ktorý používajú na rozpustenie svojich kokónov.

Serrapeptáza, tiež známa ako serrapeptidáza, prešla rozsiahlym klinickým výskumom, čo naznačuje, že je to silná protizápalová zlúčenina, ktorá je obzvlášť užitočná v oblasti imunitného, ​​dýchacieho, kĺbového a kardiovaskulárneho zdravia. Serrapeptáza sa používa ako doplnok výživy už viac ako 30 rokov, najmä v Japonsku.

Serrazimes

Serrapeptáza sa však v Spojených štátoch nevyrába z dôvodu obáv o bezpečnosť jej bakteriálneho pôvodu. Výsledkom bolo, že Serrazimes bol vytvorený ako alternatíva k serrapeptáze a používa iný zdroj – jedlé huby Aspergillus melleus a Aspergillus oryzae. Ukázalo sa, že serrazimy majú rovnakú proteolytickú aktivitu (účinnosť) ako serrapeptáza, ale majú tiež výhodu silnejších protizápalových účinkov.

Serrazimy pôsobia tak, že rozkladajú alebo znižujú aktivitu rôznych druhov proteínov podieľajúcich sa na zrážaní krvi, imunitných funkciách a ďalších. Tieto účinky môžu:

  • Zmierniť zápal
  • Pomôcť odstrániť hlien a vypustiť tekutinu
  • Inhibovať tvorbu krvných zrazenín a povlakov v cievach
  • Proti množeniu baktérií
  • Okrem toho sa môže použiť aj na zlepšenie trávenia bielkovín v strave a súvisiacich porúch trávenia.
  • Zápalové poruchy

Tieto enzými a ich použitie na liečenie širokého spektra zápalových porúch, ako je Parkinsonova choroba, Crohnova choroba, roztrúsená skleróza, IBS, IBD a reumatoidná artritída (US patent 20080081035). Podľa tohto patentu sa enzýmová zmes vyrába izoláciou proteázových enzýmov z Aspergillus oryzae a niekoľkých ďalších druhov Aspergillus a ich zmiešaním do zmesi.

Poruchy trávenia

Ďalej je možné použitie Serrazimov na zmiernenie zažívacích porúch (US patent 7067124). V tejto súvislosti sa používa ako tráviaci enzým určený na zvýšenie trávenia bielkovín z potravy v gastrointestinálnom trakte a obvykle sa zmieša s lipázou (enzým štiepiaci tuk) a antacidom. Výsledný prípravok môže zmierniť pálenie záhy, poruchy trávenia a poruchy charakterizované zlým trávením bielkovín.

Použitie výživového doplnku

Tento enzým sa väčšinou používa ako samostatná protizápalová zložka, ktorú je možné využiť ako:

Kĺbové doplnky výživy

Problémy s kĺbmi, ako je artritída, sú charakterizované pretrvávajúcim zápalom, ktorý vedie nielen k bolesti, ale aj k zníženiu funkcie kĺbov. Protizápalová aktivita Serrazimu ako taká môže pomôcť zlepšiť zdravie kĺbov.

Imunitné doplnky

Okrem zmiernenia porúch imunitného systému súvisiacich so zápalom, ako je reumatoidná artritída, môže Serrazimes tiež:

Zvýšte účinnosť antiobitík- Bojujte proti množeniu baktérií

Kardiovaskulárne doplnky

Ukázalo sa, že proteázové enzýmy nachádzajúce sa v Serrazime napomáhajú zdravému prietoku krvi znižovaním krvnej zrazeniny a tvorby plakov – čo sú hlavné príčiny srdcových chorôb, infarktov, aterosklerózy a ďalších kardiovaskulárnych stavov.

Doplnky zdravia pri dýchaní

Serrazimy môžu pomôcť ľuďom s akútnymi a chronickými respiračnými stavmi nielen znížením zápalu slizníc, ktoré lemujú dýchacie cesty, ale tiež pomáhajú odbúravať a odstraňovať hlien.

Tráviace doplnky

Serrazimy môžu byť navyše tiež obsiahnuté v produktoch určených na zlepšenie odbúravania bielkovín z potravy, na podporu celkového trávenia a na zmiernenie zažívacích porúch, ako sú IBS a IBD.

Výskum serrazimov

Výskum človeka

Serrazimy ako celok ešte musia byť skúmané v klinických štúdiách na ľuďoch. Avšak proteázové enzýmy z Aspergillus oryzae a príbuzných húb, ktoré sa používajú v Serrazime, preukázali vo výskumných štúdiách protizápalové, kardiovaskulárne, respiračné a imunitné výhody.

Serrazimes dávkovanie

Serrazimové doplnky sa zvyčajne dodávajú v 33 mg kapsulách s účinnosťou 20 000 jednotiek aktivity

Kvôli chýbajúcemu klinickému výskumu nie je odporúčané dávkovanie

Serrapeptáza je enzým izolovaný z baktérií nachádzajúcich sa v priadke morušovej.

V Japonsku a Európe sa už roky používa na zmiernenie zápalu a bolesti spôsobenej chirurgickým zákrokom, traumou a inými zápalovými stavmi.

Dnes je serrapeptáza široko dostupná ako doplnok výživy a má veľa domnelých zdravotných výhod.

Čo je serrapeptáza?

Serapeptáza – tiež známa ako serratiopeptidáza – je proteolytický enzým, čo znamená, že rozkladá proteíny na menšie zložky, ktoré sa nazývajú aminokyseliny.

Je produkovaný baktériami v zažívacom trakte priadky morušovej a umožňuje vznikajúcemu mólu stráviť a rozpustiť jeho kuklu.

Použitie proteolytických enzýmov, ako je trypsín, chymotrypsín a bromelaín, sa v USA začalo uplatňovať v 50. rokoch 20. storočia po zistení ich protizápalových účinkov. Rovnaké pozorovanie bolo vykonané so serrapeptázou v Japonsku koncom 60. rokov, keď vedci pôvodne izolovali enzým z priadky morušovej. Vedci v Európe a Japonsku v skutočnosti tvrdia, že najúčinnejším proteolytickým enzýmom na zníženie zápalu je serrapeptáza.

Od tej doby sa zistilo, že má niekoľko možných použití a sľubných zdravotných výhod. Serrapeptáza je enzým vyrobený z baktérie Serratia marcescens. Enzým sa tradične používa v Európe a Ázii na liečbu rôznych chorôb a stavov, ako sú poruchy trávenia, artritída a srdcové choroby.

Okrem týchto použití bola v poslednom čase propagovaná serrapeptáza ako doplnok na pomoc pri chudnutí. Tento článok vysvetľuje, či vám serrapeptáza môže pomôcť pri chudnutí, a rozoberá ďalšie potenciálne prínosy a riziká pre zdravie serrapeptázy.

Záver

Serrazimes poskytuje zmes proteáz, o ktorých sa preukázalo, že štiepia proteínové substráty podobným spôsobom ako serratiopeptidáza. Tento exkluzívny systém proteolytických enzýmov je navrhnutý ako enzymatická alternatíva k serratiopeptidáze a môže byť použitý na trávenie bielkovín alebo ako systémová proteáza na podporu imunitného, kardiovaskulárneho alebo muskuloskeletálneho zdravia.

Serrazimes proteázy podporujú zdravý metabolizmus bielkovín, a to trávením aj systémovo.

Serrapeptáza je enzým, ktorý sa v Japonsku a Európe už desaťročia používa pri bolestiach a zápaloch.

Môže tiež znížiť riziko infekcií, zabrániť vzniku krvných zrazenín a pomôcť pri niektorých chronických ochoreniach dýchacích ciest.

Aj keď je to sľubné, je potrebný ďalší výskum na potvrdenie účinnosti a dlhodobej bezpečnosti serrapeptázy.

Zdroje

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2576539/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4030975/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5790697/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMHT0022049/

https://patents.google.com/patent/US20080081035

https://patents.google.com/patent/US7067124

Serrapeptase for Immunity

  • Serrapeptáza

    Serrapeptáza