• Doprava zadarmo nad 40 €

ošetrenie pleti

Letné ošetrenie pleti – Poradíme!

Letné ošetrenie pleti – Poradíme!

Letné ošetrenie pleti – Poradíme! 800 533 SuperGreens®

Buďme úprimní, so slnkom, ktoré na nás svieti v celej svojej kráse, musíme čeliť niektorým problémom súvisiacim s pokožkou. Mastná pleť sa ešte viac premasťuje a suchá pleť je fľakatá a zdá sa, že každé ráno so sebou prináša nový pupienok. Je zrejmé, že SPF je rozhodujúci počas teplejších mesiacov, aj keď to nie je jediná vec, ktorú môže naša pokožka potrebovať, aby doplnila náš hydratačný, ochranný a žiariaci arzenál. Leto je čas na plážové dni, párty pri bazéne a dovolenky. Je to tiež skvelý čas na premenu starostlivosti o pleť, ošetrenie pleti.

Dlhšie hodiny denného svetla a horúce, suché alebo vlhké počasie môže ovplyvniť našu pokožku inak ako chladnejšie a tmavšie zimné dni. Niektoré kroky letnej starostlivosti o pleť môžu závisieť od toho, kde žijete. Nižšie uvedené tipy pre krásu vám pomôžu užívať si slnečné lúče s ohľadom na zdravie pokožky.

Na make-up choďte ľahšie

V teplejších dňoch môže tona make-upu dodať pocit, že je to zbytočná vrstva navyše. A ak sa spotíte, mejkap sa vám pravdepodobne roztečie. Prijmite sezónu a zredukujte svoju rutinu líčenia. Vaša pokožka si prestávku užije.

Jedzte zdravo

Vaša zdravá a bezchybná pokožka je výsledkom toho, čo jete. Ak chcete v lete zdravú a žiarivú pokožku, jedzte jedlo, ktoré vyživuje vašu pokožku. Vyhnite sa jedlu, ktoré je ťažké a bohaté na sacharidy, ktoré môže spôsobiť mastnú pleť. Jedzte zeleninu a ovocie, ktoré sú bohaté na bielkoviny, antioxidanty a vitamín C. Držte sa ďalej od fast food jedla.

Nebojte sa slnka. Slnečné svetlo pomáha vylučovať serotonín, hormón zlepšujúci náladu. Sérum vitamínu C je silný antioxidant, ktorý hydratuje pokožku a chráni ju pred poškodením. Zahrňte sérum vitamínu C do svojho režimu starostlivosti o pleť. Do stravy môžete pridať aj zeleninu, citrusové plody.

Zostaňte hydratovaní

Pre zdravú a žiarivú pokožku zostaňte hydratovaná zvnútra aj zvonka. Pitie veľkého množstva vody pomáha vášmu telu vyplaviť všetky toxíny z krvi a tráviaceho systému. To tiež pomáha predchádzať svrbeniu, akné a iným kožným ochoreniam. Za jeden deň vypite štyri litre vody. Počas leta sa vyhýbajte dehydratačným nápojom, ako je alkohol. Pite čerstvú ovocnú šťavu, kokosovú vodu a limetkovú sódu, ktoré pomáhajú vyživovať vašu pokožku a sú dôležité pre ošetrenie pleti.

Čistenie a exfoliácia pre ošetrenie pleti

Čistenie pleti je základný režim starostlivosti o pleť. Tvár by ste si mali čistiť aspoň dvakrát denne. Zmyje všetky nečistoty, prach, znečistenie, ktoré sa drží na vašej tvári.

Exfoliácia zvyšuje krvný obeh a odstraňuje odumreté kožné bunky z vonkajšej vrstvy. Zlepšuje vzhľad pokožky odstránením suchej pokožky. Peeling na tvár môžete použiť 4-5 krát týždenne, aby ste získali živý a žiarivejší vzhľad. Vyberte si typ, ktorý sa hodí k vašej pleti. Ak je vaša pokožka náchylná na akné, nepoužívajte agresívne chemikálie.

Dobre hydratujte

Letá sú veľmi vlhké, no napriek tomu vaša pokožka potrebuje poriadnu hydratáciu. Môžete použiť zvlhčovače, éterické oleje a sérum; zmierňujú zápal, opravujú a hydratujú pokožku. Hydratačný krém chráni vašu pokožku pred prachom a chemikáliami, ktoré môžu pokožku poškodiť. Hydratačný krém uzamyká vodu a prírodný olej v pokožke a dodáva tvári extra hydratáciu.

Pre normálny typ pleti však môžete použiť hydratačný krém na vodnej báze. Spreje na tvár a gélové hydratačné krémy sú najvhodnejšie pre aknóznu a mastnú pleť.

Natierajte sa často opaľovacím krémom

Pamätáte si na dovolenku na pláži, ktorú ste absolvovali s rodičmi, keď ste mali asi desať rokov? Spomínate si na hodiny strávené na pláži, ktoré mali za následok spálenie od slnka? Ou. Či už idete na nákupy alebo zostávate doma a robíte upratovanie, najdôležitejším a zároveň základným tipom je nosiť opaľovací krém. Dermatológovia a odborníci opakovane zdôrazňujú dôležitosť širokospektrálneho SPF 30 alebo vyššieho na všetkej exponovanej pokožke. Nezabudnite na ruky, nohy, uši a pery. Odborníci tiež spomenuli, že na rozdiel od toho, čo hovorí Gwenyth Paltrow, nanesenie „veľmi jemnej vrstvy opaľovacieho krému na koreň nosa a pod oči jednoducho nepomôže. V skutočnosti je nevyhnutné naniesť si na tvár a krk polovicou čajovej lyžičky a plnou čajovou lyžičkou na končatiny a potom znova aplikovať každých pár hodín.

Aplikujte sérum vitamínu C

Vitamín C je skvelým doplnkom vašej starostlivosti o pleť počas celého roka. Rozjasňuje a vyrovnáva tón pleti, redukuje linky a vrásky, navyše poskytuje ochranu pred účinkami fotopoškodenia. Aplikuje sa po čistiacom a pred zvlhčovačom. Aplikácia SPF ráno po sére je tiež nevyhnutná, aby sa zabránilo poškodeniu slnkom. Dermatológovia naznačujú, že najlepšie je zachovať postupný prístup, pokiaľ ide o aktívne zložky, ako je vitamín C, a začať produkt pomaly integrovať do vašej rutiny starostlivosti o pleť.

Dostatok cvičenia

Ak vás letné horúčavy, pot a vlhkosť držia mimo bežeckého pásu, nevzdávajte sa. Aj keď je pobyt vo vnútri a sledovanie filmu pri popíjaní ľadového čaju lákavou možnosťou, cvičenie je rovnako dôležité pre udržanie zdravej pokožky počas leta.

Fyzická aktivita zlepšuje prietok krvi, čo znamená, že vaše kožné bunky dostávajú viac kyslíka. Vaše telo tak ľahko vylieči akékoľvek poškodenie tkaniva (napríklad spálenie od slnka alebo akné). Myslíte si, že cvičenie v posilňovni je monotónne? Pridajte do svojho tréningu trochu zábavy a namiesto toho vyskúšajte Zumbu. Ešte lepšie je ísť bicyklovať, hrať volejbal s priateľmi alebo skúsiť turistiku. Akákoľvek forma cvičenia je dobrá pre vaše zdravie a ošetrenie pleti.

Vždy sa sprchujte studenou vodou

Počas leta sa vyhýbajte horúcim sprchám a parným kúpeľom, pretože dehydratujú vašu pokožku. Dajte si radšej sprchu so studenou vodou. Udržuje póry vašej pokožky neupchané a zabraňuje vzniku akné. Je to tiež oveľa osviežujúcejšie.

Spálenie od slnka

Môžete liečiť úpal doma? Menšie spálenie slnkom sa dá liečiť doma. Používajte pleťové vody alebo gély s aloe vera alebo kalamínom na zmiernenie bolesti a dodanie vlhkosti do pokožky. Užívanie voľne predajných liekov, ako je ibuprofén alebo naproxén, môže pomôcť s bolesťou. Pokožku ochlaďte umiestnením vlhkých uterákov alebo handričiek na spáleniny od slnka. Nezabudnite piť veľa vody! Spálenie od slnka vysušuje vašu pokožku a môže spôsobiť dehydratáciu.

Ak máte pľuzgiere, nepraskajte ich. Ak sa zlomia, umyte miesto jemným mydlom a vodou a potom naneste antibiotickú masť. Otvorené pľuzgiere zakryte obväzom, aby ste ich ochránili pred infekciou. Ak ide z pľuzgierov žltý odtok, kontaktujte lekára.

Poškodená koža sa zvyčajne po niekoľkých dňoch odlupuje. Pokračujte v používaní hydratačného krému alebo mlieka, ktoré pomôžu zastaviť svrbenie. Kým sa vaše spálenie od slnka zahojí, nevystavujte sa slnku alebo si chráňte pokožku, keď ste vonku.

Ako môžete zabrániť spáleniu od slnka?

Najlepší spôsob, ako netrpieť spálením od slnka, je chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením. Dobrým začiatkom je nosiť klobúk na ochranu tváre a pier. Pokožka na vašich perách sa môže tiež spáliť. Na ochranu očí noste slnečné okuliare s UV blokovacími šošovkami. Tmavé oblečenie s tesnou väzbou nití blokuje viac UV lúčov ako svetlé voľné látky. Ak sa chystáte byť na slnku často alebo dlho, hľadajte oblečenie s UPF – UV ochranným faktorom.

Použite opaľovací krém. Dobrý opaľovací krém má SPF faktor 30+. Používajte opaľovací krém 15-30 minút predtým, ako vyjdete na slnko a naneste ho každých 40-80 minút. Natierajte sa opaľovacím krémom častejšie, ak ste vo vode. Nepoužívajte opaľovací krém, ktorý vypršal alebo je starší ako tri roky. Príliš starý opaľovací krém sa rozpadá a nechráni dobre.

Niektoré lieky môžu spôsobiť, že vaša pokožka bude citlivejšia na slnečné žiarenie. Ak užívate antihistaminiká, antibiotiká, antidepresíva, ibuprofén, antipsychotiká alebo lieky na zníženie cholesterolu, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom, aby ste zistili, ako na vás môže slnečné žiarenie pôsobiť.

Zdroje

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3709783/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11896774