• Doprava zadarmo nad 40 €

Aloe vera rastlina: zdravie zvonka i zvnútra

Aloe vera rastlina: zdravie zvonka i zvnútra

Aloe vera rastlina: zdravie zvonka i zvnútra 600 338 SuperGreens®

Aloe vera

Rastlín z rodu Aloe je viac ako 350 druhov, z nich Aloe vera obsahuje najväčšie množstvo účinných látok prospešných pre ľudský organizmus. Je výnimočne univerzálnou rastlinou, jej aplikácia zvonka aj zvnútra prispieva k udržaniu dobrého zdravia. Účinne lieči rany a detoxikuje, napravuje trávenie, lieči zápaly, ba čo viac, Aloe vera môže zohrať dôležitú úlohu aj v liečbe rakoviny.

Egyptská kráľovná Kleopatra ju používala na kozmetické účely. Macedónsky kráľ Alexander Veľký ošetroval rany svojich vojakov rastlinou Aloe vera. Liečivých účinkov rastliny si boli vedomí aj starovekí Rimania a na Ďalekom východe. Napriek tomu, že 90 % rastliny Aloe vera je voda, bohato obsahuje aj vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny a enzýmy, počet účinných zložiek presahuje sto.

Vďaka svojim antioxidantom účinne posilňuje imunitný systém, viaže voľné radikály, ktoré spôsobujú vznik rakoviny, zápalov a srdcovo-cievnych ochorení, pri vonkajšom použití spomaľuje starnutie pokožky. Urýchľuje liečbu po spálení (slnkom), poskytuje ochranu proti UV žiareniu. Zmäkčuje a hydratuje pokožku, je účinná pri liečbe ekzému, vyrážok, psoriázy alebo uštipnutí, podporuje rast vlasov. Je obzvlášť odporúčaná na drobné odreniny a rany.

Jej protirakovinové účinky

Účinná môže byť predovšetkým pri rakovine hrubého čreva, prostaty a pľúc. Posilňuje účinná látka aloe-emodín, ktorá má zároveň laxatívne, antibakteriálne účinky a pôsobí ako mierne analgetikum (proti bolesti). Enzýmy Aloe vera štiepia živiny, obzvlášť tuky, sacharidy a celulózu, čo prispieva k tomu, že reguluje trávenie, odstraňuje zápchu, pálenie záhy a reflux. Zvyšuje hladinu energie, pomáha pri navrátení rovnováhy črevnej mikroflóry. Vynikajúco dezinfikuje a ničí vírusy, zmierňuje príznaky zlatej žily, IBS (syndrómu dráždivého čreva), infekcií močových ciest, zápalov tráviaceho systému, preto aj vredov a Crohnovej choroby.

Anglickí výskumníci zistili, že gél z Aloe vera môže prispieť k liečbe nešpecifikovaných zápalových ochorení. Iný výskum preukázal schopnosť rastliny znížiť zápal pri liečbe colitis ulcerosa (chronické nešpecifikované zápalové ochorenie). Jej účinné látky vytvárajú na črevnej sliznici ochranný povlak, a tým zabraňujú opakovanému vzniku chorôb a opätovnému hromadeniu usadenín. Aloe vera je jedným z najlepších rastlinných detoxikantov a čističov čriev. Podporovaním zdravého pohybu čriev pomáha odstraňovať z črevného systému škodlivé usadeniny, podporuje činnosť pečene, obličiek a sleziny. Pretože znižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, Môže byť účinne použitá aj pri prevencii a liečbe srdcovo-cievnych ochorení a cukrovky. Jej protizápalové a analgetické účinky sa vedia uplatniť pri zmiernení prejavov zápalov kĺbov, kože a ďasien.