• Doprava zadarmo nad 40 €

Konopný olej je jedna z najzdravších superpotravín

Konopný olej a jeho liečivé účinky: je ich viac, ako si myslíte

Konopný olej a jeho liečivé účinky: je ich viac, ako si myslíte

Konopný olej a jeho liečivé účinky: je ich viac, ako si myslíte 1024 683 SuperGreens®

Konopný olej je obľúbenou alternatívnou liečbou a jeho použitie je skutočne rozmanité. Môže byť účinný pri liečbe kožných ochorení a rakoviny, rovnako môže pomáhať aj pri spomalení progresie ochorení srdca a Alzheimerovej choroby. Navyše vynikajúco skrášľuje pokožku.

Olej z konopných semien, ktorý sa získava lisovaním konopných semien za studena, sa stáva čoraz obľúbenejším. Nie náhodou, pretože sotva nájdeme zdravší, prírodný olej. Pokiaľ chcete uchrániť seba pred celým radom ochorení, a krása vašej pokožky je pre vás rovnako dôležitá, majte doma vždy poruke tento olej.

Čo obsahuje?

Konopný olej, jeden z najlepších superpotravín, obsahuje okrem mastných kyselín s protizápalovým účinkom aj antioxidačné polyfenoly, chlorofyl, vitamíny, minerálne látky a aminokyseliny. Za svoje liečivé účinky vďačí práve týmto zložkám. Môžeme ho užívať perorálne (cez ústa), alebo aplikovaním na pokožku, v obidvoch prípadoch to zdraviu iba prospeje.

S pokožkou dokáže zázrak!

Konopný olej zvyšuje odolnosť pokožky proti vírusovým, bakteriálnym a hubovým infekciám. Podľa jednej štúdie z roku 2017 antibakteriálne vlastnosti konopného oleja zabraňujú aktivite rôznych druhov baktérií vrátane Staphylococcus aureus. Staphylococcus aureus je nebezpečný patogén, ktorý môže spôsobiť kožné infekcie, zápal pľúc a infekcie kože, kostí a srdcových chlopní. Vďaka vyživujúcim vitamínom a hydratačným vlastnostiam je olej konopný olej ideálny pre väčšinu typov pokožky, je schopný hydratácie bez toho, aby upchal póry. Reguláciou tvorby kožného mazu môže pomôcť pri vyrovnaní mastnej pokožky. Kyselina gama-linolénová (GLA) má silný protizápalový účinok a súčasne stimuluje tvorbu nových kožných buniek. Konopný olej má okrem hydratačných a upokojujúcich vlastností aj vlastnosti zabraňujúce starnutiu, môže pomáhať zmierňovať jemné vrásky a spomaľuje vznik známok starnutia. Výskumy ukázali, že omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v konopnom oleji môžu byť účinné pri liečbe rôznych kožných ochorení, vrátane nasledovných:

– akné,

– ekzém,

– psoriáza,

– lichen plāns (ochorenia kože, pokožky hlavy, ústnej dutiny, pohlavných orgánov a nechtov s chronickým zápalom autoimunitného pôvodu).

Rovnakú výhodu pre svoju pokožku získate konopným olejom podávaným perorálne, čím sa zníži riziko podráždenia pokožky. Primiešajte do jedál, ako napr. smoothie, koktejl, pridajte do šalátových dresingov, alebo polievok.

Chráni zdravie mozgu a srdca

Konopný olej má optimálny obsah mastných kyselín pre mozog, ktorý vyžaduje veľa zdravých tukov pre správne fungovanie. Olej je tiež bohatý na ďalšie zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť chrániť mozog. Nedávna štúdia na myšiach zistila, že extrakt z konopných semien, obsahujúci aktívne zlúčeniny, bol schopný ochrániť mozog pred zápalmi. Autori štúdie poznamenali, že konopný olej obsahuje aj polyfenoly, ktoré tiež zohrávajú istú úlohu pri ochrane mozgu.

Nedávna štúdia, publikovaná v časopise Nutrition & Metabolism osobitne zdôrazňuje nutričný profil konopných semien a poznamenala, že toto môže mať pozitívny vplyv na rôzne zdravotné problémy, ako napr. vysoký krvný tlak, ateroskleróza a vysoká hladina cholesterolu. Kyselina alfa-linolénová, ktorá sa v oleji tiež nachádza, znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb.

Na ženské problémy

Jedna štúdia z roku 2011 zistila, že zvýšená hladina prolaktínu, spôsobujúca fyzické alebo emocionálne symptómy spojené s premenštruačným syndrómom (PMS), môžu súvisieť s nízkou hladinou prostaglandínu E1 (PGE1). V konopnom oleji obsiahnutá kyselina gama-linolénová podporuje produkciu PGE1. Štúdia tiež vykázala, že ženy trpiace PMS, a ktoré konzumovali GLA, zaznamenali významné zmiernenie symptómov.

Zdroje:

https://www.healthline.com/health/hemp-oil-benefits
https://www.healthline.com/health/hemp-oil-for skinhttps://www.medicalnewstoday.com/articles/324450.php