• Doprava zadarmo nad 40 €

Prášok z hroznových jadierok – Čo dokáže táto superpotravina?

Prášok z hroznových jadierok – Čo dokáže táto superpotravina?

Prášok z hroznových jadierok – Čo dokáže táto superpotravina? 600 400 SuperGreens®

Opäť je tu jeseň a s ňou čas vinobrania, kedy gazdovia a majitelia viníc hrdo koštujú a pochvaľujú si výsledok svojej celoročnej práce. Spoznajte aj Vy zdravie ukryté v hroznových strapcoch, význam pojmu antioxidant, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri prevencii vzniku niektorých chronických ochorení!

Čo sú antioxidanty?

Častokrát sme náchylní niektorej tajomne znejúcej účinnej látke pripisovať mnoho priaznivých účinkov. Následne od jej užívania očakávať riešenie všetkých našich zdravotných problémov. Toto nereálne očakávanie platí obzvlášť v prípade toľko skúmaného zloženia účinných látok i keď napriek tomu niekedy s protichodnými výsledkami, ktoré sa vyskytujú vo väčšine našich potravín rastlinného pôvodu. Áno, reč je o rôznych antioxidantoch, o ktorých sa často hovorí s v súvislosti s ich podobnými účinkami.
Antioxidanty sú látky, ktoré sú schopné v organizme kompenzovať škodlivé účinky prebiehajúcich oxidačných procesov.

Prášok z hroznových jadierok

Prášok z hroznových jadierok disponuje všetkými blahodárnymi účinnými zložkami hrozna v koncentrovanej, pre organizmus ľahko využiteľnej forme. Z flavonoidov obsahuje veľké množstvo antokyanínov, ktoré svoje výživové vlastnosti nestrácajú ani pečením.

Určite ste o hroznových jadierkach počuli mnoho chvál a možno už aj sami spozorovali veľa jeho pozitívnych účinkov. Teraz sa môžete dozvedieť o ďaľších blahodárnych vlastnostiach prášku z hroznových jadierok, dôležitých pri zachovaní zdravia a prevencie vzniku mnohých ochorení! Môžete tak veľa spraviť pre svoje zdravie a ochranu cievneho systému!

Hroznové jadierka a iné látky nachádzajúce sa v prírode môžu mať rovnaký účinok na spracovanie potravín, ako rôzne chemické látky – tvrdia americkí vedci.

Táto teória bola predmetom spoločného testovania Americkej asociácie pre bezpečnosť potravín a poľnohospodárskej fakulty Univerzity v Arkansase, v prípade potravín z hydiny.

“Spoločnosti na spracovanie potravín zvyčajne používajú chemikálie alebo formu tepleného ošetrenia, aby zamedzili šíreniu patogénov a kazeniu potravín,” vysvetľuje vedúci výskumného tímu Navam Hettiarachchy. Existuje však čoraz viac dôkazov na to, že zelený čaj a hroznové jadierka brzdia proces kazenia potravín” – dodáva Hettiarachchy.

Má vynikajúce protizápalové účinky, spomaľuje proces starnutia buniek

Jeho najdôležitejšou vlastnosťou je, že obsahuje mimoriadne veľké množstvo antioxidačných účinných látok, predovšetkým kyselinu fenolovú a vitamín E. Vďaka čomu konzumácia prášku z hroznových jadierok prispieva k znižovaniu zápalov a neutralizácii voľných radikálov, spôsobujúcich predčasné starnutie pokožky.

Prevencia nádorových ochorení

Mimoriadne dobre sa môže používať pri prevencii rakoviny prsníka, prostaty, hrubého čreva a kože, ako aj pri liečbe nádorových ochorení.

Menej škodlivého cholesterolu a regulácia krvného tlaku

Znižuje množstvo škodlivého LDL cholesterolu v krvi a reguluje krvný tlak, čím prispieva k prevencii a liečbe cievnych ochorení. Túto skutočnosť potvrdzuje aj výskum vedcov UC Davis, z ktorého vyplýva, že účinné látky hroznových jadierok dokážu zmierniť vysoký systolický a diastolický krvný tlak. Prášok z hroznových jadierok môže byť účinný aj pri liečbe Alzheimerovej choroby a mozgovej príhody.

Práškom z hroznových jadierok ochránite zdravie pokožky Vašich vlasov a zdokonalíte svoj zrak!

Prášok z hroznových jadierok môže pomôcť aj pri liečbe Alzheimerovej choroby, chráni zdravie pokožky a vlasov. Pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov. Jeho konzumáciou bude pokožka pružnejšia, odolnejšia a hladšia. Jeho flavonoidy očistia krv od nahromadených toxínov a zlepšujú zrak. Prášok z hroznových jadierok zvyšuje účinnosť diét a zohráva dôležitú úlohu aj pri prevencii cukrovky typu 2.

Dobrá rada:
V rámci vyváženej stravy je potrebné zahrnúť do jedálníčka celkom 400-600 gramov ovocia a zeleniny denne. Na dosiahnutie najlepších priaznivých účinkov sa odporúča konzumovať čo najviac druhov najrozmanitejších farieb (v rámci jedného jedla alebo aj počas jedného dňa). Podľa možnosti sezónne, čerstvé a surové, alebo upravené šetrnou kuchynskou technológiou (najlepšie so šupkou alebo lisované).

Odkazy:

http://mdosz.hu/hun/wp-content/uploads/2016/03/diet_kisokos_5.pdf
Food Insight: Functional Foods Fact Sheet: Antioxidants.