• Doprava zadarmo nad 40 €

metličkové žilky elderly,woman,in,white,panties,shows,cellulite,and,varicose,veins

Najlepšie vitamíny, bylinky pre kŕčové žily, metličkové žilky

Najlepšie vitamíny, bylinky pre kŕčové žily, metličkové žilky

Najlepšie vitamíny, bylinky pre kŕčové žily, metličkové žilky 1000 667 SuperGreens®

Milióny ľudí na celom svete trpia chorobami spojenými so zlým obehom. Kŕčové žily, metličkové žilky a hemoroidy sú len niektoré z bežných porúch obehu. Často sú výsledkom nesprávneho výberu stravovania a životného štýlu, hoci môžu byť tiež spojené s procesom starnutia. Slabá cirkulácia postihuje predovšetkým nohy a chodidlá, dôsledky zlej cirkulácie sú však rozšírené a závažné

V obehovom systéme existujú dva typy krvných ciev; tepny, ktoré pumpujú krv zo srdca, a žily, ktoré pumpujú krv späť do srdca. Z týchto dvoch majú žily ťažšiu úlohu, pretože musia bojovať proti príťažlivosti gravitácie. Tiež sa nemôžu spoliehať na to, že srdce pumpuje krv, aby poháňala krv na miesto určenia. Namiesto toho čerpanie vychádza zo zmršťovacieho a relaxačného pohybu svalov obklopujúcich žily, ako aj z množstva chlopní, ktoré udržujú krv prúdiacu k srdcu.

Keď jeden z týchto ventilov oslabí alebo začne fungovať nesprávne, krv nemôže ďalej prúdiť správne jedným smerom k srdcu. Namiesto toho sa krv zhromažďuje a hromadí v žile a spôsobuje jej natiahnutie a vydutie. Tieto zväčšené žily sa nazývajú kŕčové žily.

Čo sú to kŕčové žily?

Kŕčové žily sú opuchnuté a zväčšené žily, ktoré sú zvyčajne modrej alebo tmavo fialovej farby a vyskytujú sa najčastejšie na vnútornej strane nôh alebo na zadnej strane lýtok. Často vyzerajú zauzlené alebo skrútené a zvyčajne sú zdvihnuté a opuchnuté nad povrchom kože. Kŕčové žily sú spôsobené takzvanou žilovou nedostatočnosťou. Srdce má pumpovať cez tepny kyslík a krv bohatú na živiny do celého tela. Žily majú odoberať krv späť do srdca z dolných končatín. Žily majú chlopne, ktoré v zásade fungujú ako jednosmerné chlopne a bránia krvi v prúdení dozadu, keď sa pohybuje hore nohami. Keď však chlopne slabnú, krv uniká späť a zhromažďuje sa v žilách. Žila sa spojenou krvou zväčšuje a stáva sa kŕčovou. Toto by sa nemalo ignorovať, pretože to môže mať za následok ďalšie komplikácie vrátane boľavých a zapálených miest na nohách, vredov na nohách, kŕčových ekzémov a svrbenia.

Čo sú to metličkové žilky?

Metličkové žilky sú ako kŕčové žily, len sú oveľa menšie, často modrej farby a ležia blízko povrchu kože. Majú vzhľad konárov stromu alebo pavučiny. Zvyčajne sa nachádzajú na nohách, ale tiež na tvári, buď na malej ploche alebo niekedy na veľkej ploche kože.

Medzi základné príčiny kŕčových žíl a metličkovych žiliek patria:

 • Genetická predispozícia
 • Strava s príliš nízkym obsahom vlákniny a príliš vysokým obsahom rafinovaných potravín
 • Obezita
 • Nečinnosť
 • Dlhé státie alebo sedenie
 • Ochorenie pečene
 • Hormonálna nerovnováha
 • Nutričné ​​nedostatky

Kŕčové žily sú úplne bežné a postihujú asi 50% Európanov stredného veku. U niektorých sú spôsobené genetickou predispozíciou alebo nadmerným tlakom na žily. Diéty s vysokým obsahom tukov, ale s nízkym obsahom vlákniny môžu spôsobiť zápchu, ktorá stresuje žily počas defekácie.

Mnoho žien v neskorých 20., 30., 40. a 50. rokoch sa obáva nejakej formy stavu nôh – či už je to celulitída, kŕčové žily alebo jemnejšie metličkové žilky. Tu je niekoľko rád, vitamínov a byliniek, ktoré je možné užívať ako doplnky, čaje a tinktúry na zmiernenie účinkov.

Prírodné ošetrenie kŕčových žíl a metličkových žiliek

Ak má človek kŕčové žily, môže vyskúšať nasledujúce domáce lieky, ktoré mu pomôžu tento stav zvládnuť a zmierniť príznaky:

 1. Cvičenie

Pravidelné cvičenie podporuje lepšiu cirkuláciu krvi v nohách, čo pomáha tlačiť pozdĺž krvi, ktorá sa zhromaždila v žilách. Cvičenie tiež pomáha znižovať krvný tlak človeka, čo je ďalší faktor, ktorý prispieva ku kŕčovým žilám.

Cviky s nízkym dopadom pomáhajú pracovať s lýtkovými svalmi bez nadmerného namáhania. Medzi účinné cviky s nízkym dopadom patria:

 • plávanie
 • chôdza
 • bicyklovanie
 • joga
 1. Kompresné pančuchy

Kompresné pančuchy sú dostupné vo väčšine lekární a môžu Vám pomôcť vyvíjaním tlaku na nohy. To pomáha svalom a žilám pri presune krvi smerom k srdcu.

Štúdia z roku 2018 zistila, že ľudia, ktorí jeden týždeň používali kompresné pančuchy po kolená s tlakom od 18 do 21 mmHg, hlásili zníženie bolesti a bolesti spojené s kŕčovými žilami.

 1. Zmeny v stravovaní

Potraviny s vysokým obsahom draslíka, ako sú mandle a pistáciové orechy, môžu pomôcť kŕčovým žilám znížením zadržiavania vody v tele. Slané alebo sodíkové jedlá môžu spôsobiť, že si telo bude zadržiavať vodu, takže obmedzenie slaného jedla môže minimalizovať zadržiavanie vody.

Potraviny s vysokým obsahom draslíka zahŕňajú:

 • mandle a pistacie orechy
 • šošovica a biela fazuľa
 • zemiaky
 • listová zelenina
 • niektoré ryby, napríklad losos a tuniak

Potraviny s vysokým obsahom vlákniny zahŕňajú:

 • orechy, semená a strukoviny
 • ovos, pšenica a ľanové semienko
 • celozrnné jedlá

Ľudia s nadváhou majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu kŕčových žíl, preto zbavenie sa nadbytočných kilogramov by mohlo znížiť tlak na žily a zmierniť opuchy a nepríjemné pocity.

Najlepšie vitamíny a bylinky pre kŕčové žily a metličkové žilky

Krv cirkuluje Vašim telom pomocou tepien a žíl. Zvyšovanie týchto vitamínov v každodennej strave by mohlo pomôcť efektívnejšiemu fungovaniu Vašich žíl. Našťastie, veľa ovocia a zeleniny je nabitých štyrmi vitamínmi, ktoré sú tu uvedené. Môžete si tiež kúpiť doplnok na zvýšenie príjmu.

Vitamín C. Vitamín C, ktorý je dlho podporovaný pre svoje protizápalové a antioxidačné vlastnosti, tiež prispieva k zdraviu žíl. Je to do veľkej miery spôsobené schopnosťami vitamínu produkovať kolagén. Kolagén pomáha udržiavať silné a pružné žily a opravuje existujúce poškodenia žíl, takže je menej pravdepodobné, že budú slabnúť a vytvárať kŕčové žily. Pretože s pribúdajúcim vekom strácame kolagén, musíme si ho nahradiť konzumáciou potravín bohatých na vitamín C alebo užívaním doplnkov.

Vitamín E. Vitamín E nie je len pre zdravú pokožku. Tento rozhodujúci vitamín tiež zlepšuje cirkuláciu a môže ešte znížiť riziko vzniku krvných zrazenín. Kŕčové žily a metličkové žilky súvisia so zvýšeným rizikom vzniku krvných zrazenín a vitamín E zabraňuje priľnutiu krvných doštičiek k stenám ciev. Vitamín E nájdete v slnečnicových semienkach, mandliach, špenáte, avokáde, tekvici, kivi, rybách, olivovom oleji a kiwi.

Vitamín B. Ďalšia látka zabraňujúca zrážaniu krvi, skupina vitamínov B – vitamín B6, B12, tiamín, riboflavín, niacín, folát (kyselina listová), biotín a kyselina pantoténová – pomáha zbaviť krvný obeh homocysteínu, látky spojenej s krvnou zrazeninou. Posilňujú tiež cievy a pomáhajú opravovať poškodené kŕčové žily. Medzi dobré zdroje vitamínu B patria ryby a mäso, najmä pečeň, tuniak a morka; zrná, ako je hnedá ryža, pšenica a jačmeň; tofu, cícer, špenát, chilli papričky, šošovica, banány a zemiaky.

Diosmin. Flavonoid, ktorý sa prirodzene nachádza v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, antioxidant diosmín bojuje proti zápalom a škodlivým voľným radikálom. Jedna štúdia dospela k záveru, že diosmín znižoval oxidačný stres u ľudí s chronickou žilovou nedostatočnosťou. Citrusové plody, najmä kôra pomaranča, obsahujú vysoké množstvo diosmínu. Alternatívne si môžete kúpiť doplnok.

Skôr ako začnete užívať akýkoľvek doplnok vitamínov, poraďte sa so svojím lekárom. Aj keď je to pre vás dobré, akýkoľvek vitamín môže interferovať s inými liekmi na predpis, ktoré potrebujete.

Borovicová kôra

Borovicová kôra je schopná pôsobiť ako prírodný prostriedok na liečbu veľkých žíl, pretože obsahuje veľké množstvo fenolových kyselín, flavonoidov a dokonca aj proantokyanidínov. Všetky tieto prvky prispievajú k schopnosti byliny znižovať množstvo zápalov, ktoré môžete pociťovať z kŕčových žíl. Nielen to, ale niektoré zložky v borovicovej kôre sú schopné zlepšiť krvný obeh Vášho tela, čo podporuje ľahký tok krvi cez žily.

Okrem toho je schopná obnoviť pružnosť  žíl a dokonca posilňuje steny  žíl. To je výhodné pre ľudí, ktorí majú kŕčové žily a metličkové žilky, pretože to môže znížiť počet kŕčov v nohách, ktoré sa u vás môžu vyskytnúť v dôsledku kŕčových žíl. Navyše tiež znižuje množstvo bolesti, ktorú nohy pociťujú kvôli kŕčovým žilám. Ak chcete získať tieto výhody, konzumujte 50 miligramov borovicovej kôry dvakrát denne.

Konský pagaštan

Pagaštan konský je klasifikovaný ako kvitnúca rastlina, ktorá obsahuje asi 20% Aescinu. Aescin je známy ako jeden z najlepších spôsobov liečby kŕčových žíl, pretože je schopný liečiť vaskulárnu permeabilitu vo Vašich žilách a kapilárach.

Pagaštan konský je ďalej schopný znížiť množstvo zápalu a opuchov. Konský gaštan navyše môže nielen liečiť kŕčové žily, ale je to bylina, ktorá tiež môže zabrániť ich ďalšiemu výskytu v budúcnosti, pretože zlepšuje množstvo venózneho tlaku v tele a prietok krvi. Pagaštan konský tiež obsahuje rôzne antioxidačné vlastnosti, ktoré sú schopné tonizovať žily. Môže sa podávať lokálne aj v podobe tabletiek.

Čučoriedka

Čučoriedka je definovaná ako bylina pochádzajúca z Európskych hôr. Rastlina je klasifikovaná ako nízko rastúci ker a listy na rastline sú zodpovedné za množstvo rôznych antioxidantov vrátane antokyanozidov. Tento antioxidant je schopný špecificky posilniť a chrániť cievy a kapiláry.

Okrem toho je čučoriedka bylina, ktorá obsahuje antioxidanty schopné rozširovať cievy. Okrem toho je čučoriedka schopná znížiť krvný tlak a môže dokonca zvýšiť kolagénovú štruktúru, ktorá sa nachádza v stenách Vašich žíl. Aby ste získali rôzne výhody tejto byliny, odporúča sa konzumovať 160 miligramov čučoriedkového extraktu dvakrát denne.

Nechtík

Je to bylina prospešná na liečbu kŕčových žíl, pretože je schopná zmierniť mnohé príznaky spojené s týmto ochorením. Presnejšie povedané, nechtík lekársky môže zmierniť svrbivé, suché a zapálené kŕčové žily. Môže tiež znížiť opuch, ako aj bolesť spojenú s väčšími žilami.

Táto bylina navyše môže zlepšiť krvný obeh tela, čo môže zabrániť vývoju kŕčových žíl. Aby ste získali tieto výhody, mali by ste bylinný olej z nechtíka lekárskeho nanášať každý deň dvakrát lokálne, smerom nahor k srdcu.

Gotu Kola-Pupočník ázijský

Gotu Kola je schopný liečiť rôzne kožné poruchy a ochorenia. Konkrétnejšie, táto bylina môže celkovo podporovať zdravé žily, pretože obsahuje aktívnu zložku známu ako aslatikozid. Táto zložka je všeobecne známa ako antioxidant, protivredový a protizápalový prvok. Gotu Kola má tiež triterpenoidy, ktoré pomáhajú urýchliť proces hojenia rán. Okrem toho je schopný zvyšovať kolagén vo Vašich žilných stenách, znižovať hypertenziu v žilách a môže dokonca posilňovať aj steny krvných ciev.

Extrakt z hroznových jadier

Extrakt z hroznových jadier je doplnok výživy, ktorý najčastejšie používajú ľudia so žilovým nedostatkom. Extrakt pochádza zo semien hrozna a je schopný podporovať proces hojenia rán po jeho konzumácii. Nielen to, ale extrakt z hroznových jadier je tiež schopný zmierniť zápal v oblastiach, kde sa nachádzajú kŕčové žily. Extrakt z hroznových jadier ďalej obsahuje antioxidačnú zlúčeninu známu ako oligomérny proantkyanidín, ktorá je schopná zmierniť opuchy. Okrem toho môže tento bylinkový extrakt tiež znižovať váš systolický krvný tlak, ako aj Váš srdcový rytmus, keď sa spotrebuje alebo aplikuje lokálne.

Záver

Kŕčové žily a metličkové žilky sa celkovo nedajú vyliečiť a môžu sa stále len vracať. Preto je dôležité zostať informovaný o príčinách kŕčových žíl, ako aj o opatreniach, ktoré im môžu zabrániť v budúcnosti. Môžete napríklad zabrániť vzniku kŕčových žíl pravidelným cvičením, sledovaním hmotnosti a stravovania a konzumáciou stravy s vysokým obsahom vlákniny a vyhýbaním sa sodíku.

Pretože majú možnosť návratu, existujú aj liečby, ktoré môžete podstúpiť na liečbu kŕčových žíl, napríklad chirurgický zákrok, lieky,výživové doplnky a kozmetika(krémy), kompresné zákroky alebo dokonca ošetrenie laserom. Tieto liečby môžete podstúpiť v rôznych liečebných centrách..

Ak však hľadáte prirodzenejší spôsob liečby kŕčových žíl, môžete zvážiť rôzne bylinné liečby, o ktorých je známe, že úspešne liečia postihnuté žily.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1078588417306421

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6136498/

https://www.holistichealthherbalist.com/best-herbal-remedies-varicose-veins/

https://www.drmackay.com/varicose-vein-supplements/

 • NSK-SD® Nattokináza 2000 FU

 • -15% sada pekné nohy

  Sada Pekné nohy

 • Venoflavin