• Doprava zadarmo nad 40 €

Starostlivosť o pleť - nenechajte sa odradiť zimou. Základom vašej starostlivosti o pleť by mala byť hydratácia, výživa, prevencia a ochrana.

6 tipov pre starostlivosť o pleť v zime / ako zmeniť rutinu v chladnejších dňoch?

6 tipov pre starostlivosť o pleť v zime / ako zmeniť rutinu v chladnejších dňoch?

6 tipov pre starostlivosť o pleť v zime / ako zmeniť rutinu v chladnejších dňoch? 709 493 SuperGreens®

Môže sa zdať trochu klišé, keď poviete, že váš šatník nie je jediná vec, ktorú by ste mali v zime zmeniť – ale hej, to neznamená, že je to menej pravdivé. Ľahké gélové zvlhčovače a čistiace prostriedky na drevené uhlie, ktoré v septembri fungovali dobre, to v decembri nezvládnu. Ako sa blížia nižšie teploty, suchý vzduch, mrazivé vetry a neustále vystavenie vnútorným ohrievačom vysávajú vlhkosť z vašej pokožky a zbavujú ju olejov nevyhnutných pre zdravú funkciu kožnej bariéry. Tieto elementárne stavy môžu tiež vyvolať citlivosť pokožky, začervenanie a podráždenie. Zrátané a podčiarknuté: Je potrebné zmeniť režim a starostlivosť o pleť.

Neplánujte však ešte celú generálnu opravu. Všetko, čo možno budete potrebovať, je niekoľko jednoduchých výmen a doplnkov a s niekoľkými šikovnými prostriedkami na suchú pokožku a niekoľkými vylepšeniami v rutine starostlivosti o pleť môžete udržať svoju pokožku zdravú a šťastnú, keď aj listy opadajú.

Všimli ste si, že vaša pokožka nedávno praskla a vyzerala matne? Na vine je pravdepodobne zmena ročného obdobia – meniace sa podnebie môže viesť k hromadeniu odumretých kožných buniek, čo následne vedie k zachyteniu mazu a baktérií pod povrchom a zvýšenému výskytu akné – a navyše je pravdepodobné, že míňate viac času v interiéri a zintenzívnilo sa ústredné kúrenie, takže vaša pokožka bude vyžadovať viac hydratácie.

Tu sú naše najlepšie tipy na starostlivosť o pleť, ktoré vám pomôžu zmeniť vašu rutinu starostlivosti o pleť, pomôcť vám opraviť letnú pleť a vidieť vašu pokožku pokojnú aj v chladnejšom počasí.

Prečo by som mal zmeniť starostlivosť o pleť z leta v zime?

Jednoducho povedané, mali by ste zmeniť svoju rutinu starostlivosti o pleť, keď vaša pleť potrebuje zmenu. Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali chuť vymeniť niektoré nové produkty starostlivosti o pleť: vyrážky v dôsledku hormonálnych zmien, suchosť v dôsledku starnutia, citlivosť v dôsledku vývoja nových kožných ochorení atď.

Bežným dôvodom na aktualizáciu vášho režimu starostlivosti o pleť je zmena klímy alebo ročného obdobia. Pozrite sa na všeobecné klimatické podmienky v lete: vysoké teploty, vlhký vzduch, nadmerné vystavovanie sa slnku a dostatok vnútornej klimatizácie. Potom porovnajte so všeobecnými klimatickými podmienkami na v zime: chladné teploty, trochu dažďa, kratšie dni, viac vetra, klesajúca vlhkosť a viac vykurovania interiéru.

Keď teplota a vlhkosť klesne, pokožka je zrazu vystavená úplne novým klimatickým podmienkam, pred ktorými vás ochráni. Koža je najväčším orgánom tela a prvou obrannou líniou tela, pokiaľ ide o boj proti útočníkom.

Aby bola kožná bariéra zdravá, musíte sa o ňu starať celoročne. So zmenou prostredia okolo vás by sa mala zmeniť aj vaša rutina starostlivosti o pleť.

 1. Prejdite na hydratačný odličovač/ čistiacu vodu

Ako teploty klesajú, úroveň vlhkosti sa tiež mení a naša pokožka stráca vlhkosť do suchého vzduchu okolo nás. Urobte prvý krok a prekonajte stratu vlhkosti tak, že vymeníte svoj ľahký  odličovač za niečo trochu viac hydratujúce. Micelárna čistiaca voda môže pomôcť okamžite hydratovať vysušenú, slnkom pobozkanú pokožku a podporiť kožnú bariéru, aby vás ochránila pred škodlivými účinkami prichádzajúceho chladného počasia.

 1. VYSKÚŠAJTE OLEJE

Neustále prepínanie teplôt (ústredné kúrenie, studené dochádzanie, horúce sprchy) narúšajú rovnováhu vlhkosti pokožky, čo znamená, že pokožka sa môže v jesenných mesiacoch stať oveľa šupinatejšou a suchšou. Zavedenie oleja do vašej rutiny nielen vyživí pokožku z krátkodobého hľadiska, ale tiež pomôže vašej pokožke zlepšiť zadržiavanie vlhkosti z dlhodobého hľadiska. Hľadajte viacolejové zmesi, ktoré využívajú výhody rôznych zložiek- kokosový, mandľový, jojobovy.

 1. Vitamíny

… VITAMÍN C

Aby ste si udržali letnú žiaru aj v chladnejších mesiacoch, vitamín C pomôže rozjasniť a posilniť pokožku, stimuluje produkciu kolagénu, aby si pokožka mohla lepšie udržať vlhkosť, a pomáha ju chrániť pred vonkajšími agresormi. A čo viac, pomôže pokožke opraviť akékoľvek potenciálne dlhodobé poškodenie. Počas letných mesiacov je naša pokožka vystavená vyššej koncentrácii škodlivého UV žiarenia, čo môže mať za následok poškodenie kože a predčasné starnutie pokožky. Použitie vitamínu C pomôže napraviť a zvrátiť poškodenie a pomôže udržať rovnomerný tón a textúru pokožky a zvýši prirodzenú žiaru pokožky.

Vitamín A

Existuje dôvod, prečo sa retinoidy odvodené od vitamínu A používajú v toľkých hydratačných prípravkoch proti vráskam. Ukázalo sa, že vitamín A je jednou z najlepších zložiek na zlepšenie omladzovania kožných buniek a posilňovania kolagénu pre minimalizáciu jemných vrások a zlepšenie farby a štruktúry pokožky. Pôsobí aj protizápalovo a je vysoko cenený pri liečbe akné.

Zinok

Ďalšia protizápalová hviezda, zinok, je minerál s mnohými zdravotnými výhodami, vrátane všetkého, od vyrovnávania hormónov až po pomoc pri správnom fungovaní tráviaceho a imunitného systému. Hrá hlavnú úlohu pri hojení rán, odstraňovaní akné a liečbe ochorení pokožky hlavy. Zinok pomáha produkovať kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zdravé vlasy, pokožku a nechty.

 1. POUŽÍVAJTE VIAC hydratačných produktov

Keďže jeseň ustupuje zime, budete pravdepodobne pociťovať ešte väčšiu suchosť (najmä v oblastiach, kde je vaša pokožka jemná, ako sú oči a pery), takže teraz je ten správny čas dodať pokožke extra vlhkosť v rámci prípravy na veľké mrazy. . Väčšinu hydratačných masiek, balzamov a mastí nie je potrebné oplachovať, takže ich môžete dokonca naniesť a nechať pôsobiť cez noc, aby ste získali dodatočnú vlhkosť.

Antioxidanty: Antioxidanty ako opaľovací krém, niacínamid, vitamín C, vitamín E sú v podstate bojovníkmi proti voľným radikálom. Voľné radikály sú zodpovedné za rozklad kolagénu v našej pokožke, ktorý hrá úlohu pri predčasnom starnutí, hyperpigmentácii a spúšťaní zápalových stavov, ako sú ekzémy a akné.

Zvlhčovadlá: Zvlhčovadlá, ako je glycerín a kyselina hyalurónová, sú v podstate „viažuce vodu“. Priťahujú vodu zo svojho okolia, aby hydratovali. Produkty starostlivosti o pleť so zvlhčovadlami teda vašu pokožku rehydratujú a zvýšia úroveň vlhkosti.

Zmäkčovadlá: Zmäkčovadlá, ako sú ceramidy a mastné kyseliny, pomáhajú vyhladiť povrch vašej pokožky tým, že vyplnia všetky praskliny spôsobené drsnou, suchou a šupinatou pokožkou. Zmäkčovadlá vypĺňajú tieto drsné, suché a šupinaté miesta mastnými látkami nazývanými lipidy. Lipidy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní pevnosti vašej kožnej bariéry, udržiavaní vlhkosti, zadržiavaní nečistôt a nečistôt.

 1. Hydratujte pokožku aloe alebo kolagénom

Pokrytie pokožky účinnými sérami a zvlhčovačmi je nevyhnutné pre výživu spálenej alebo citlivej pokožky. Produkty, ktoré sú naplnené aloe vera alebo kolagénom, pomôžu v procese obnovy pokožky. Kolagén intenzívne stimuluje funkciu kožných buniek, pomáha im opravovať a chrániť kožnú bariéru. Aloe vera má zvlhčujúce vlastnosti a je prirodzeným upokojujúcim prostriedkom. Je to dokonalá úľava pre podráždenú, šupinatú alebo citlivú pokožku.

 1. Doprajte si jedlá šetrné k pokožke

Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na načerpanie sezónnych superpotravín. Ak si udržíte svoje telo a imunitu silné, pokožka bude vyživená a žiarivá. Nabite sa sezónnymi superpotravinami, ktoré sú nabité antioxidantmi. Vaša pokožka, vlasy a nechty sa vám poďakujú! Medzi superpotraviny patrí kel, citrusy, cvikla, ružičkový kel, granátové jablká, broskyne, bobuľové ovocie, tekvica, brokolica a zimné tekvice.

Konzumácia potravín bohatých na antioxidanty pomáha bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré majú tendenciu urýchliť proces starnutia. Vyživujú vaše telo zvnútra a dodávajú pokožke zdravý lesk. Udržujte pokožku žiariacu s potravinami, ako je avokádo, olivový olej, mrkva, zelený čaj a listová zelenina.

 1. Starostlivosť o pleť – Chráňte pomocou SPF

Nosiť ochranu pred slnkom po celý rok je nevyhnutnosťou! Je to veľká mylná predstava, že keď sa leto skončí, nie je to potrebné. Vedeli ste, že počas jesenného obdobia dochádza k obrovskému množstvu poškodenia ultrafialovým žiarením? UVB lúče sú na jeseň rovnako silné ako v lete. Dokonca aj v zime môžu ultrafialové lúče predstavovať vyššie riziko poškodenia kože odrazmi od povrchu snehu. Ultrafialové lúče prispievajú k poškodeniu kože a môžu spôsobiť rakovinu kože.

Ultrafialové A (UVA) lúče

 • absorbované v hlbšej dermálnej vrstve pokožky
 • spôsobujú vrásky a predčasné starnutie

Ultrafialové B (UVB) lúče

 • absorbuje sa v epidermálnej vrstve / vo väčšine vonkajších vrstiev kože
 • vinník za spáleniny od slnka
Záver

Nech už sú vaše ciele v starostlivosti o pleť akékoľvek, nenechajte sa odradiť chladnejším obdobím. Základom vašej starostlivosti o pleť by mala byť hydratácia, výživa, prevencia a ochrana. Ak sa budete držať týchto zimných tipov starostlivosti o pleť, mali by ste byť v pohode. Čistenie pleti je rôzne pre citlivú pleť, suchú pleť apre normálnu  pokožku.  Čistiaci gél, pleťové krémy a pleťové masky sa vyberajú podľa typu pleti.

https://www.livescience.com/27115-skin-facts-diseases-conditions.html

https://www.eatthis.com/winter-superfoods/

 • Kolagén tablety s kyselinou hyalurónovou

 • Hair Skin Nails vitamin

  Vitamín s kolagénom pre vlasy, pokožku a nechty

 • Woman tekutý multivitamín pre ženy